MKP dava tutsakları 15 günlük açlık grevine başlayacaklarını belirterek, “Tüm hapishanelerde bulunan komünist tutsaklar olarak 15- 30 Ocak tarihleri arasında 15 günlük uyarı açlık grevi eylemi yapacağımızı kamuoyuna açıklıyoruz. Başta ailelerimiz olmak üzere bütün devrimci, demokratik, ilerici dinamikleri ve kamuoyunu direnişimize ve mücadelemize omuz vermeye ve tutsakların çığlığı olmaya çağırıyoruz” dedi.

Maoist Komünist Parti (MKP) dava tutsakları hapishanelerde artan hak ihlallerine karşı, infaz yakma politikalarına karşı ve artan tecrite karşı 15 günlük dönüşümlü açlık grevine başladı.

MKP dava tutsakları yaptığı açıklamada, “Hapishanelerde komünist ve devrimci tutsaklara yönelik saldırı ve hak gaspları demokratik kamuoyu tarafından bilindiği için tekrardan değinmeye gereksinim duymuyoruz. Hapishanelerdeki topyekün saldırı ve hak gasplarına karşı biz komünist ve devrimci tutsakların mücadelesi ve direnişi de kesintisiz bir biçimde sürmektedir. Tarihsel devrimci direniş geleneğimizi kuşanarak faşist ve ceberut karanlığa barikat olacağımızı ve devrimin şanlı kızıl bayrağını faşizmin zindanlarında tereddütsüzce dalgalandırmaya devam edeceğimizi bir kez daha devrimci kararlılığımızla beyan ediyoruz” dedi.

Açıklamada, “Hapishanelerdeki başta infaz yakma ve hasta tutsaklar meselesi olmak üzere derinleşen ve ağırlaşan tecrit koşulları, iletişim ve tüm temel haklara yönelik saldırılara karşı tüm hapishanelerde bulunan komünist tutsaklar olarak 15- 30 Ocak tarihleri arasında 15 günlük uyarı açlık grevi eylemi yapacağımızı kamuoyuna açıklıyoruz. Başta ailelerimiz olmak üzere bütün devrimci, demokratik, ilerici dinamikleri ve kamuoyunu direnişimize ve mücadelemize omuz vermeye ve tutsakların çığlığı olmaya çağırıyoruz” ifadeleri kullanıldı.

Önceki İçerikYerel Seçimler Sürecinde Kritik Gelişmeler ve Olasılıklar…
Sonraki İçerikYeni Mücadele Yılında Kadınların Kurtuluşu Mücadelesinin Görevleri