SYM: Yoktan var etme ilkesini uygularsak, ateşi gökyüzünden çıplak ellerimizle koparıp almasını biliriz

Socialist Youth Movement | SYM, yazılı bir açıklama yaparak Kobani Direnişi Selamladı.

Socialist Youth Movement | SYM’da yazılı bir açıklama yaptı. ‘‘Yoktan var etme ilkesini uygularsak, ateşi gökyüzünden çıplak ellerimizle koparıp almasını biliriz” başlıklı yapılan açıklama şu şekilde;

“Kobani Direnişi başladığında yoktan var etme mücadelesi Kürt halkının faşizme karşı direnişinin tüm dünyada yankılanması ve enternasyonal bir mücadelenin oluşumunu sağladı.

Direnenlerin kazanması, iradenin çelikleşmesi ile olur.

Kobani, Kürt halkının çelikleşmesi ile birlikte Ortadoğu’da ki tüm halklara direnmenin ve mücadele etmenin yeni bir boyutunu göstermiş oldu ve hala da direnme mücadelesi devam ediyor.
1 Kasım Dünya Kobane günü; 2014 yılında IŞİD’in Kobani kentine saldırması ile 133 günlük direnişin ardından IŞİD yenilgiye uğratılmıştır.
Kent saldırı altındayken 1 Kasım, “Dünya Kobani Günü” ilan edilmişti.
Dünden bugüne geride kalan 6 yıl da, halkların mücadele etmesinden başka yollarının olmadığını bizlere tekrar göstermiştir. Faşist AKP hükümetinin “düştü düşecek” söylemleri; bugün Kobani’nin varlığını, AKP’de somutlaşan faşizmin de düştü düşecek durumda olduğunu göstermektedir.

Kürt halkının kendinden başka kurtarıcısı olmadığı pek açıktır. Ortadoğu’da devrimlerin gelişmesinde Kürt halkının kurtuluşu önemli bir konumda durmaktadır. Bu mücadelede bedenleri toprağa düşenlerin toprakta filizlenmesi için direnerek kazanmaktan başka bir yol yoktur.
AKP’nin istilacı ve faşist saldırılarına karşı enternasyonal bilinçle, omuz omuza mücadele etmek durumundayız.
Kobani bizlere tekrardan direnmenin zafere götüreceğini, devrimci irade kararlılığının herşeyden üstün geleceğini göstermiştir. Bu manasıyla tarihsel anlamının yitirilmemesi bilinciyle tüm dünyanın Kobani Günü’nü kutlarız.
Kobani’de düşene dövüşe bin selam !
Yaşasın devrimci mücadele !
Yaşasın enternasyonal dayanışma !

Önceki İçerik2020 en sıcak yıllardan biri olma yolunda
Sonraki İçerikİMO’nun hasar tespit çalışmalarına katılma talebi reddedildi