You Tube’a erişim yine engellendi

You Tube’a erişimin engellenmesi kararının kaldırılmasının ardından, bu kez de Gölbaşı Asliye Ceza Mahkemesi aksi yönde bir karar alarak, You Tube’a erişimin engellenmesinin devamına hükmetti

HABER MERKEZİ (05.04.2014)- You Tube’a erişimin Gölbaşı Sulh Ceza Mahkemesi tarafından engellenmesinin kararının kaldırılmasının ardından, savcılığın itirazı üzerine Gölbaşı Asliye Ceza Mahkemesi aksi yönde bir karar alarak You Tube’a erişimi yeniden engelledi.

Türkiye Barolar Birliği (TBB) youtube.com adresine erişimin tamamen engellenmesi nedeniyle Gölbaşı Sulh Ceza Mahkemesi’ne itirazda bulunmuş, mahkeme You Tube yayınlarının tamamının engellenmesine dair kararın kaldırılmasına karar vermişti.

You Tube’a erişilemiyor

Gölbaşı Cumhuriyet Savcılığı bu karara itiraz ederek ‘suça konu içeriklerin kaldırılmadığını’ belirtti. Bu itirazı değerlendiren Gölbaşı Asliye Ceza Mahkemesi, ‘söz konusu linklere dair kararın ilgili siteye tebliğine karşın, bildirilen zaman içerisinde gereğinin yerine getirilmemesi’ nedeniyle You Tube sitesine erişimin engellenmesine ve ‘suça konu içerikler’ kaldırılıncaya kadar erişim engelinin devamına karar verdi.

 

Önceki İçerik‘Mazgirt ve Ovacık’taki devrimci-halkçı yerel yönetimleri selamlıyoruz’
Sonraki İçerikYerel seçimlerde küçük yerlerden açılan büyük ufuklar