Tokat’ta gözaltına alınan öğrenciler serbest bırakıldı

Dün Lice’de faşist T.C. ordusunun gerçekleştirdiği katliamı protesto etmek için eylem yapmak isterken faşist saldırıya uğrayarak gözaltına alınan 32 öğrenci serbest bırakıldı

HABER MERKEZİ (09.06.2014)- Lice’de faşist Türk devletinin yaptığı katliamın protesto edildiği eylemin ardından üniversite öğrencilerine bıçaklı ve sopalı faşist saldırı düzenlenmişti. Saldırganları seyreden polis aralarında yaralı öğrencilerin de olduğu 32 öğrenciyi gözaltına almıştı. Gözaltına alınan öğrenciler savcılığa çıkarılmadan dün gece geç saatlerde serbest bırakıldı.

Polis minibüsünde işkence

Öğrencilerin ETHA’ya verdiği bilgilere göre polis minübüsüne bindirilen devrimci demokrat ve yurtsever öğrenciler polis tarafından dövülürken, kadın öğrencilere ise cinsel içerik taşıyan küfürler edildi.

Öğrencilerin istediği ambulans bilinçli olarak 2 saat geç getirildi

Tokat Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi’nin önünde yaklaşık 1,5 saat minibüste bekletildikleri aktaran öğrenciler, bu sırada insani ihtiyaçlarının karşılanmadığını belirterek polisin kendilerine uzun süre su bile vermediğini belirtti.

Polisin sürekli tehditlerine ve hakaretlerine maruz kaldıklarını anlatan üniversite öğrencileri yaralanan arkadaşları için ambulans istemelerine karşın, ambulansın bilinçli olarak 2 saat sonra getirildiğini aktardı.  

Önceki İçerikTokat’taki Lice protestosuna faşist saldırı düzenlendi
Sonraki İçerikDersim’de DHF taraftarına işkence