Tokat’taki Lice protestosuna faşist saldırı düzenlendi

Lice’de kalekol yapımını protesto eden halka yönelik saldırıda faşist T. C. ordusu tarafından katledilen 2 kişinin hayatını kaybetmesinin ardından, Tokat’ta Gaziosmanpaşa Üniversitesi öğrencilerinin yapmak istediği protesto eylemine yönelik faşist saldırı düzenlendi. Saldırıda aralarında Demokratik Gençlik Hareketi faaliyetçisi Ali Bölükbaş’ın da olduğu çok sayıda öğrenci yaralanarak gözaltına alındı. Öğrenciler halen gözaltında tutuluyor

HABER MERKEZİ (09.06.2014)- Lice’de kalekol inşaatını protesto eylemlerine yönelik faşist T. C. Ordusu tarafından gerçekleştirilen saldırıda 2 kişi hayatını kaybedip çok sayıda kişi yaralanmıştı. Tokat’ta faşist T.C. ordusu tarafından yapılan katliamı protesto etmek için eyleme yapmak isteyen devrimci demokrat ve yurtsever öğrencilere yönelik faşist saldırı düzenlendi.

Faşistler üç ayrı koldan saldırdı

Dün saat 17.00’de HDP binası önünde bir araya gelen üniversite öğrencileri, Lice’deki saldırıyı protesto etmek için Niksar Kavşağı’nda toplanarak il meydanına yürümek istedi. Bu sırada üç ayrı koldan faşist güruhların bıçaklı ve sopalı saldırısına uğrayan öğrencilerden çok sayıda kişi yaralandı.

Faşist saldırıya uğrayan ve yaralanmasının ardından gözaltına alınan  Demokratik Gençlik Hareketi (DGH) faaliyetçisi Ali Bölükbaş’ın da aralarında olduğu üniversite öğrencileri halen emniyette tutuluyor.

Polis faşist saldırıyı izlerken öğrencileri gözaltına aldı

ANF’ye bilgi veren Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi öğrencileri yapılan faşist saldırıyı protesto ederek  “3 arkadaşımız çeşitli yerlerinden yaralandı. 27 arkadaşımız da sözde güvenlik gerekçesiyle Terörle Mücadele Şubesi’ne götürüldü; şu an ifadeleri alınıyor. Yaralı 3 arkadaşımız da ifadeleri alınanlar arasında” diyerek tepkilerini dile getirdi.

Tokat’ta gerginlik halen sürüyor. Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz.  

Önceki İçerikDersim’de Lice katliamı protesto edildi
Sonraki İçerikTokat’ta gözaltına alınan öğrenciler serbest bırakıldı