Sultanahmet Meydanı’nda patlama: 10 kişi hayatını kaybetti/ Güncellendi

Sultanahmet Meydanı’nda şiddetli bir patlama meydana geldi. Yaşanan patlamada yaralı ve ölülerin olduğu ifade ediliyor. İstanbul Valiliği 10 kişinin hayatını kaybettiğini aktardı

HABER MERKEZİ (12-01-2016)- İstanbul Sultanahmet Meydanı’nda bir patlama meydana geldi. Sabah 10:30 civarında meydana gelen patlamada çok sayışa yaralı ve ölülerin olduğu ifade ediliyor.

Sultanahmet Meydanı  İslam Eserleri Müzesi’nin karşısındaki Dikilitaş yakınında yaşandığı belirtilen patlamanın ardından bölgeye çok sayıda ambulans sevk edildiği belirtiliyor. Polis patlama alanına giriş çıkışları kapatırken bölgede çok sayıda ambulans ve itfaiye aracı bulunuyor. Olay yerindeki patlamanın canlı bombadan kaynaklı olabileceğini belirtiyor. Bir görgü tanığı ise patlama anında ‘alev topu gibi’ bir ateş çıktığını söyledi. 

İstanbul Valiliği’nin patlamaya ilişkin verdiği bilgiye göre 10 kişi hayatını kaybetti ve 15 yaralı var.

Yaşanan patlayama ilişkin yayın yasağı getirildi.

Yaşanan saldırının ardından patlamanın canlı bomba nedeniyle olduğu kesinleşti. Polis kaynakları saldırının Nabil Fadlı adlı Suudi Arabistan Doğumlu kişi tarafından gerçekleştirildiğini açıkladı. Fadlı’nın 1988 doğumlu olduğu öğrenildi.

Önceki İçerikGemlik halkı uyuşturucuya ve çeteleşmeye karşı yürüdü
Sonraki İçerikYeni yılın doğru okunması soyut manipülasyonlara karşı devrimci görevlere işareti gerektir