Gemlik halkı uyuşturucuya ve çeteleşmeye karşı yürüdü

Bursa’nın Gemlik ilçesindei madde bağımlısı tarafından katledilen Düzgün Akyıldız şahsında Gemlik’te artan uyuşturucu bağımlılığı ve çeteleşmeye karşı binlerce kişinin katıldığı bir yürüyüş gerçekleştirildi

GEMLİK (11.01.2016)- Madde bağımlısı tarafından katledilen Düzgün Akyıldız şahsında Gemlik’te artan uyuşturucu bağımlılığı ve çeteleşmeye karşı binlerce kişinin katıldığı bir yürüyüş gerçekleştirildi.

Dereboyu Taşköprü üzerinde toplanan kitle, “Düzgün Akyıldızlar ölmesin uyuşturucuya ve çeteleşmeye geçit vermeyeceğiz” pankartının ardından yürüyüşe başladı. Kitle sık sık “Çetelerden hesap soracağız”,”Katiller halka hesap verecek” sloganları atıldı. Yapılan sesli ajitasyonlarda ise kolluk kuvvetlerinin uyuşturucu ve çeteleşmeye göz yumduklarının yasaların yetersiz olduğu ve devletin uyuşturucu çetelerinden beslendiğini söylendi. Düzgün Akyıldız’ın yaşamını yitirdiği yerde karanfil bırakıldıktan sonra basın açıklamaların yapılacağı iskele meydanına geçildi.

Yaşamını yitiren tüm aileler ve Akyıldız’ın ailesi adına yapılan açıklamada “Bizler yasımızı acımızı bir kenara koyduk başka ailelerin canları yanmasın uyuşturucuya başka canlar vermeyelim diye Düzgün Akyıldız’ın davasını hepimiz sahiplenelim bu davanın takipçisi olalım sesimize ses katın” dendi.

Yapılan konuşmaların ardından ise Gemlik halkı adına yapılan basın açıklamasında; “Gemlik ilçemizde en büyük sorunu güvenlik sorunudur. Kolluk kuvvetlerinin uyuşturucu kullanımını göz arda ettikleri savcıların ise yasaların arkasına sığınarak yetersizliğinden bahsediyorlar. Bizler burada grubu olan bütün milletvekillerine sesleniyoruz yasaların ve cezaların caydırıcı olmasını istiyoruz. Bizler Gemlik halkı olarak Akyıldız ailesinin yanında olup davanın takipçisi olacağız” ifadelerine yer verildi.

Önceki İçerikDKH Kürdistan alt kurultayını gerçekleştirdi
Sonraki İçerikSultanahmet Meydanı’nda patlama: 10 kişi hayatını kaybetti/ Güncellendi