Savcı Uğur Kurt için keşif yaptı

Okmeydanı Cemevi’nde akrabasının cenazesini beklediği sırada polis tarafından katledilen Uğur Kurt’un soruşturmasını yürüten savcı olay yerinde keşif yaptı

İSTANBULK (04.09.2014)- Okmeydanı Cemevi’nde akrabasının cenazesini beklediği sırada polis tarafından katledilen Uğur Kurt’un soruşturmasında, 106 gün sonra olay yerinde keşif yapıldı. Soruşturma dosyasını yürüten Savcı Hasan Yılmaz, polis S.K’nın ateş ettiği sokağın başından Kurt’un katledildiği Cemevi avlusu arasında ölçüm aldı.

Okmeydanı’na polis yığınağı

Okmeydanı ve çevresi savcının talimatıyla çok sayıda akrep aracı, çevik kuvvet ve siyasi polis tarafından abluka altında alındı.

Kurt ailesinin avukatı Aslı Kazan Gilmore keşifle ilgili açıklama yaparak şunları söyledi: “Savcı bey resmen bir ordu getirmiş. Bu asla kabul edilemez. Zaten savcı, soruşturmada meşru müdafaa ifadesini kullanarak, şüpheli avukatı olarak hareket ediyor. Şimdi de olay yeri incelemeyi ‘Kimseye haber vermeden yapalım’ deyip buraya bir polis ordusu yığarak, o iddiasının zeminini hazırlıyor. Bunları tutanağa geçireceğiz.”

Önceki İçerikEthem’i vuran polise ödül gibi ‘ceza’
Sonraki İçerikHacettepe Üniversitesi’nde fişleme