PHG militanlarından Ali Çelik için eylem

Okmeydanı’nda MKP/HKO-PHG militanları Ali Çelik’in ölümsüzlük yıl dönümünde eylem gerçekleştirerek polisle çatıştı

HABER MERKEZİ (28.07.2014)- 24 Temmuz akşamı saat 22.00 sıralarında Maoist Komünist Partisi/Partizan Halk Güçleri (MKP/PHG) Militanları Okmeydanı’nda “Ali Çelik Ölümsüzdür” yazılı pankart astı. Daha sonra militanlar halka propaganda ve ajitasyon çekti.

Militanlar ajisyonda şunları söyledi: “Başkomutanımız, kurucu önderimiz İbrahim Kaypakkaya’nın katledilişinin 41. Ölümsüzlük yılını geride bırakırken, onun şahsında Mercan Vadisinde yitirdiğimiz 17 yoldaşımızı ve yine ordumuz-HKO saflarında ölümsüzleşen Ozan Derman, Abidin Demir ve İsmail Perktaş yoldaşımızın ve işkencede  katledilen HKO savaşçısı Ali Çelik yoldaşımızın ve katledilen tüm yoldaşlarımızın hesabını kırlarda HKO, şehirlerde PHG olarak soracağız. Bu eylemimizi emekçi-yoksul Okmeydanı halkına atfediyoruz.”

‘Yıkacak faşist devleti Partizan Halk Güçleri’

Eylem sırasında “Önderimiz İbrahim Kaypakkaya” , “Yaşasın partimiz Maoist Komünist Partisi” , “Partimiz MKP katillerin peşinde” , “Faşistlerin korkusu Halk Kurtuluş Ordusu”, ”Yıkacak faşist devleti Partizan Halk Güçleri” , “Ali Çelik ölümsüzdür” sloganları atıldı.

Okmeydanı’na çok sayıda akrep, çevik kuvvet ve TOMA gelerek halk üzerinde baskı kurmaya çalıştı. Havai fişek ve molotofkokteylleriyle yaklaşık 2 saat polisle çatışan PHG militanları, polisin yoğun saldırılarına karşın uzun süre çatışmaya devam etti. Okmeydanı’nında ara sokaklarında silahlarla halkın güvenliğini alan PHG militanları, halka yeniden propaganda ve ajitasyon çekerek güvenli bir şekilde çekildi.

 

Önceki İçerikOrtadoğu’da kaos ve Bağımsız Kürdistan sorunsalı!
Sonraki İçerikDHF: Cumhurbaşkanlığı seçimlerini boykot ediyoruz