Özyönetimleri sahiplenmek için Düsseldorf’a çağrı

T.C. Devletinin Kuzey Kürdistan’da 6 il ve 17 ilçede ilan ettiği sıkıyönetim uygulamaları, sokağa çıkma yasakları, katliamlar ve saldırılar Almanya’nın Düsseldorf kentinde Cumartesi günü yapılacak merkezi eylem ile protesto edilecek

HABER MERKEZİ (24.12.2015) – T.C. Devletinin Kuzey Kürdistan’da 6 il ve 17 ilçede ilan ettiği sıkıyönetim uygulamaları, sokağa çıkma yasakları, katliamlar ve saldırılar Almanya’nın Düsseldorf kentinde protesto edilecek.

Almanya Demokratik Haklar Federasyonu (ADHF) ve Almanya Demokratik Güç Birliği Platformu yapılacak yürüyüşe katılım çağrısı yaptı.

“TC Devletinin faşizmine geçit yok özyönetimleri sahipleniyoruz” şiarıyla düzenlenen yürüyüş Almanya merkezli yapılacak. Yürüyüşün programı ise şu şekilde;

Tarih: 26 Aralık 2015 (Cumartesi)

Saat: 11.00

Yer: Düsseldorf Hauptbahnhof Önü

ADHF ve ADGBP çağrı yaptı

ADHF çağrısında şu ifadelere yer verdi; “Türk devletinin Kuzey Kürdistan’da 6 il 17 ilçeye sıkıyönetim ilan ederek, askeri güçleriyle ablukaya alarak, Kürt ulusunun direnişini kırmak için katliam ve soykırım yapmaktadır. Kürt ulusunun haklı ve meşru direnişini sahiplenelim. Türk devletinin katliamlarına karşı sesimizi yükseltelim.

“TC Devletinin Faşizmine Geçit Yok Özyönetimleri Sahipleniyoruz…” sloganıyla yapılacak olan Almanya merkezi yürüyüşe katılmaya çağırıyoruz.”

Almanya Demokratik Güç Birliği’nin çağrısı ise şu şekilde;

“Amed, Sur, Varto, Cizre, Silopi, Silvan, Yüksekova, Nusaybin, Dargeçit faşist Türk devletinin sokağa çıkma yasağı adı altında uyguladığı sıkıyönetime karşı halkın direniş kalesi olmuştur Yüksek binalara, Cami minarelerine yerleştirilen keskin nişancıların sürek avına rağmen, çoğu Almanya’da satın alınan panzerlerin toplarına rağmen, havada helikopterlerle atılan bombalara rağmen Kürtler öz yönetimlerini savunmaya devam etmektedirler.

Tarihi soykırımlar ve katliamlarla dolu olan faşist Türk Devleti bir yandan Kürdistan coğrafyasında Kürtlere saldırırken, Türkiye’de de saldırılarını yoğunlaştırmıştır. Ankara’da 10 Ekim’de gerçekleştirilen saldırıda 102 işçi ve emekçi hayatını kaybetmişti. Gene İstanbul’da polisin ev baskınlarıyla gerçekleştirdiği yargısız infazlarda devam ediyor. Son bir kaç ay içinde Günay Özarslan, Dilek Doğan ve Dilan Kortak kaldıkları evlerde ailelerinin gözleri önünde infaz edildiler. Faşizmin son yargısız infazı da tekrar İstanbul’da 22 Aralık’da gerçekleştirildi. Kaldıkları evleri basılan devrimci kadınlardan Yeliz Erbay ve Şirin Öter polis tarafından yargısız infaz edildiler.

Kürdistan’da sokakları, evleri, mahalleleri, kasabaları, şehirleri askeri çeteleriyle basıp katliamlar yapan Erdoğan/AKP iktidarı, şehirlerde de yargısız infazlar, toplu katliamlar yapmaktadır. Diğer taraftan da başta Sayın Öcalan olmak üzere, devrimcilere yönelik cezaevlerinde izolasyon uygulamaktadır. Tüm girişimlere rağmen Sayın Öcalan ile görüşmeler yaptırılmamaktadır.

Tüm bu saldırıların en büyük suçlularından biriside Alman devletidir. Ekim ortasında Türkiye’yi giderek açıktan Erdoğan/AKP’ye destek veren Merkel, bu katliamların direk sorumlusudur. Aynı şekilde bugün Kürt illerinde gerçekleştirilen katliamlarda kullanılan silahların büyük bir çoğunluğu Almanya tarafından satılmaktadır.

Almanya Demokratik Güç Birliği Platformu olarak, faşist Türk devletinin bu katliamlarını kınamak, Kürt halkının özyönetimlerini sahiplenmek ve Alman devletinin Türkiye’ye verdiği desteği kınamak için 26 Aralıkta Düsseldorf’da düzenlediğimiz ortak yürüyüşe hepinizi katılmaya, destek vermeye çağırıyoruz. Gün sokak başlarında faşist çetelere karşı savaşanların yanında olma günüdür.”

Önceki İçerikErbay ve Öter sonsuzluğa uğurlandı
Sonraki İçerikCizre’de evlere tank ve top atışı: 1 genç katledildi