Erbay ve Öter sonsuzluğa uğurlandı

Gaziosmanpaşa’da polisler tarafından katledilen MLKP savaşçıları Yeliz Erbay ve Şirin Öter bugün Gazi Mahallesi’nde sonsuzluğa uğurlandı

HABER MERKEZİ (23.12.2015) – Gaziosmanpaşa’da polisler tarafından katledilen MLKP savaşçıları Yeliz Erbay ve Şirin Öter bugün Gazi Mahallesi’nde sonsuzluğa uğurlandı.

Erbay ve Şirin’in cenazeleri dün akşam Gazi Cemevi’ne getirilmişti. Bugünse saat 13.00’da cenazeler alınarak Gazi Mezarlığı’na doğru yürüyüşe geçildi. Cenazeye HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ ve HDK Eş Sözcüsü Sebahat Tuncel de katıldı.

Erbay ve Öter’in MLKP ve KKÖ bayraklarına sarılı taburlarını kadınlar omuzladı. Yürüyüş boyunca sık sık “Yaşasın partimiz MLKP”, “Yaşasın Komünist Kadın Örgütü” sloganları atıldı.

HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ, Erbay ve Öter’in halkların barış mücadelesini ve Saray’ın zulmüne karşı öfkesini kuşanarak mücadeleyi Kürdistan’dan Batı’ya taşıdıklarını belirtti, “Onların izinden direne direne, birleşe birleşe kazanacağız” diye konuştu.

Mezarlığın girişinde ise kitleyi MLKP KKÖ ve KGÖ milisleri karşıladı. Milisler cenazeleri mezarlık girişinde omuzladı. “Katillerden hesabı MLKP soracak” ve Yaşasın Komünist Kadın Örgütü” sloganlarıyla milisler mezarlığa giriş yaptı.

MLKP KKÖ adına yapılan konuşmada, “Silahımızın son mermisine kadar savaşacağız. Asla teslim olmayacağız. And olsun mücadeleniz yerde kalmayacak” denildi. Milisler “Yaşasın silahlı mücadelemiz”, “Şehitler yaşıyor MLKP savaşıyor”, “Partinin yıldızı Komünist Kadın örgütü” sloganları atarak mezarlıktan ayrıldı.

Ayrıca mezarlık bölgesinde Erbay Öter’in cenaze törenini izleyen drone adı verilen ve insansız hava aracı milisler tarafından düşürüldü.

Gazi mezarlığında Erbay ve Öter’in cenazelerinin defin işleminin ardından tören sona erdi.

 

Önceki İçerik“TC” ile Rusya arasındaki “uçak krizi” ABD ve Rusya arasındaki çatışmanın yansımasıdır
Sonraki İçerikÖzyönetimleri sahiplenmek için Düsseldorf’a çağrı