Cizre’de evlere tank ve top atışı: 1 genç katledildi

Şırnak’ın Cizre ilçesinde devlet terörü giderek artıyor. Mahallelere dönük tank ve top atışları yoğunlaştı. Halk ise gece boyu sokaklarda “Bijî berxwedana Cizîrê” sloganını yükseltti. Cudi Mahallesi’ne akşam saatlerinden itibaren yoğun bir şekilde yapılan top atışlarıyla top mermisinin bir eve isabet etmesi sonucu 20 yaşındaki Ferdi Kalkan isimli bir genç yaşamını yitirdi

HABER MERKEZİ (24.12.2015) – Şırnak’ın Cizre ilçesinde devlet terörü giderek artıyor. Mahallelere dönük tank ve top atışları yoğunlaştı. Halk ise gece boyu sokaklarda “Bijî berxwedana Cizîrê” sloganını yükseltti.

Akşam saatlerinde Cudi Mahallesi’nde dolaşan insansız hava aracı Heron’un belirlediği ve sivillerin yaşadığı bazı evlerin top atışlarıyla bombalanması ve ağır silahlarla taranması DİHA tarafından görüntülendi. 

Evler yıkıldı

Cudi, Nur, Yafes ve Sur’da yoğunlaşan top atışları ve ağır silahlarla taramalar sabah saatlerine kadar devam etti. Dün akşam geç saatlerde mahallelere yapılan top atışları sonucunda evler zarar görürken, birçok evde de yangın çıktı. Çıkan yangınlar yasaklar nedeniyle itfaiye tarafından söndürülemedi. 

1 Genç yaşamını yitirdi

Cudi Mahallesi’ne akşam saatlerinden itibaren yoğun bir şekilde yapılan top atışlarıyla top mermisinin bir eve isabet etmesi sonucu 20 yaşındaki Ferdi Kalkan isimli bir genç yaşamını yitirdi. Yaşamını yitiren Kalkan yurttaşlar tarafından evinden alınarak Nusaybin Caddesi’ne gelen cenaze aracıyla Cizre Devlet Hastanesi’ne götürüldü. 

Sabah saatlerinden itibaren ilçede hakim tepelere konuşlandırılan tanklardan sivil halkın bulunduğu mahallelere doğru yoğun top atışları devam ediyor. 

 

Önceki İçerikÖzyönetimleri sahiplenmek için Düsseldorf’a çağrı
Sonraki İçerikHâkim sınıfların özel savaş konseptiyle; 2015 yılı ve devrimci savaş