Okmeydanı’nda çatışmalar sürüyor (Yenileniyor)

Okmeydanı’nda dün geceden bu yana devam eden çatışmalar, bugün sabahın erken saatlerinden itibaren yeniden başladı. Okmeydanı’nın bütün cadde ve sokaklarında kitleyle polis arasındaki çatışmalar devam ediyor

HABER MERKEZİ (16.06.2013)- Okmeydanı’nda dün geceden bu yana devam eden çatışmalar, bugün sabahın erken saatlerinde yeniden başladı. Okmeydanı’nın bütün cadde ve sokaklarında direniş sürüyor. Barikatlar kuran kitleye yoğun gaz atan polis, çeşitli ev ve işyerlerine de gaz bombası attı. Bazı işyerleri ve evlere rastgele atılan gaz bombalarından yangınlar çıktı. Çatışmaları sürdüren kitlenin çabasıyla yangınlar söndürüldü.

Polisin attığı gazdan ağır yaralanan 14 yaşındaki Berkin Elvan hastaneye kaldırıldı. Kafasında kırık ve çatlak olduğu öğrenilen Elvan ameliyata alındı. Elvan’ın durumu ciddiyetini koruyor.

Atılan yoğun gaz nedeniyle bazı ev ve işyerlerinde yangınlar çıktı

Gazetemizin bulunduğu binaya ve sokağa da yoğun gaz atan polise, çok sayıda kişi barikatlar kurarak direnirken çok sayıda işyeri de gazdan etkilendi. Direniş sırasında zaman zaman polisin püskürtüldüğü anlar yaşanıyor. Kitle hep bir ağızdan “Faşizme karşı omuz omuza” , “Her yer Taksim her yer direniş” sloganlarıyla direnişini sürdürüyor. MKP militanları da polise karşı barikatlar kurarak çatışmaya devam ediyor.

Gazetemizin bulunduğu binanın ve Okmeydanı’nın ara sokaklarında toplanan binlerce kişi polisle çatışıyor.

 

Önceki İçerikAnkara’da on binlerce kişi Kızılay Meydanı’nda
Sonraki İçerikHalk dört bir yandan Taksim Meydanı’nı zorluyor