MKP’den Hürmek şehitlerine ilişkin açıklama

MKP/HKO Dersim Bölge Karargah Komutanlığı elimize e-mail yoluyla ulaşan açıklamada, 28 yıl önce Hürmek’te yaşanan çatışmada şehit düşen 9 gerillanın direnişini selamladı  

HABER MERKEZİ (31.07.2014)-

Dağların doruklarından siperlerin başından siz değerli halkımıza ve yoldaşlarımıza sesleniyoruz

Bilindiği üzere bu tarih bizler açısından olumlu ve olumsuz birçok anıyla doludur. Bu anıların bir tanesi de bundan 28 sene yıl önce yaşanan Hürmek direnişidir. Neydi bu biraz tarihi kurcaladığımızda göreceğiz ki Partimiz 3. Konferans hazırlığına girişmiş ve birçok önder kadro yoldaşları bu alana getirmiştir. Partinin merkezileştirilmesi, savaşın devamlılığını ve sürekliliğini sağlamak, 2. Konferans’ta yaşanan sağ tasfiyeciliğe darbe vurmak ve birçok sorunu gidermek için toplandığı bir süreçte düşmanın saldırıları sonucu 9 yoldaşımız son mermilerine kadar savaşarak şehit düştü. Bugün bizler açısından onları anmak onların hayallerine sahip çıkmaktır. Dokuzların ve MLM bilincini kuşanıp kavgayı yükseltmenin günüdür.

Yoldaşlar bir kez daha buradan size ve değerli halkımıza dokuzların  şahsında onların direnişini hayallerini sahiplenmeye çağırıyoruz. Onları anmak savaşmaktır. Onları anmak her türlü tasfiyeci akıma karşı Partiyi ve Orduyu sahiplenmektir.

Dokuzları anmak ve anlatmak, onlar şahsında yapılan bütün çalışma ve faaliyetlere katılmaktır. Siz değerli halkımızdan ve yoldaşlarımızdan beklentimiz bu yönlüdür. Bütün yoldaşlarımızın  bu sürece aktif katılmaları, devrim ve sosyalizm yolunda ilerleyişimizin Sosyalist Halk Savaşımızın kaçınılmaz görevidir.

Kahrolsun her türden gericilik

Yaşasın partimiz Maoist Komünist Partisi

Yoldaşlarımızın hesabını sorduk soracağız

İnançla yüklen Partiyle kazan

Yaşasın Sosyalist Halk Savaşı

Yaşasın Partimiz MKP          

Yaşasın Ordumuz HKO”

Önceki İçerikİsrail ateşkeste sivil halkı hedef aldı:17 ölü 160 yaralı
Sonraki İçerik‘Dost güçler arası sorunların çözümü barışçıldır şiddet barındırmaz!’