İsrail ateşkeste sivil halkı hedef aldı:17 ölü 160 yaralı

İsrail bugün ilan ettiği ateşkesin uygulandığı saatlerde düzenlediği saldırıda yine sivil halkı hedef aldı. Yüzlerce sivilin bulunduğu Pazar yerini hedef alan İsrail, en az 17 Filistinliyi katlederken, 160’dan fazla Filistinli de yaralandı 

HABER MERKEZİ (31.07.2014)- İsrail ordusu, dün ülkemiz saatine göre saat 15.00 sıralarında “insani yardım amacıyla”, 4 saatlik bir ateşkes uygulayacağını duyurmuştu.

Ancak Hamas sözcüsü Sami Ebu Zühri, ateşkesin medyanın gözünü boyamak için yapıldığını kaydederek ateşkesin yalnızca belli bölgelerde uygulandığını,bu süreçte çatışmaların yaşandığı yerlerde bulunan yaralılara yardım götürülemeyeceği için anlamsız olduğunu söyleyerek ateşkesi reddetmişti.

İsrail’den pazar yerine bombardıman  

İsrail, bugün ilan ettiği ateşkes sırasında Gazze’nin doğusundaki Şucaiyye kentinde bulunan meyve ve sebze pazarına bombardıman saldırısı yaptı.

 Filistin Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, pazarda bulunan çok sayıdaki sivilin hedef alındığı belirtilerek saldırıda en az 17 kişinin hayatını kaybettiği, 160’tan fazla kişinin ise yaralı olduğu kaydedildi.

 

Önceki İçerikMKP/HKO gerillalarından 2. Geyiksuyu Festivali’nde eylem
Sonraki İçerikMKP’den Hürmek şehitlerine ilişkin açıklama