İzmir’de Forumfest coşkusu devam ediyor

İzmir’de Gezi Direnişi sürecinde oluşturulan forumlar tarafından, “Buradaydık, buradayız, burada olacağız” şiarıyla Forumfest düzenliyor

İZMİR (24.11.2013)- Gezi Direnişi’yle birlikte İzmir’in birçok semtinde oluşturulan forumlar ‘Buradaydık, buradayız, burada olacağız.’ şiarıyla Forumfest düzenliyor.

Festivali basın açıklamasıyla duyuran forumlar,  “İzmir Halk Forumları olarak şimdi İzmir Forumfest’i; Gezi ruhunu kendi ellerimizle örüyoruz! İzmir Forumfest, AKP’nin saldırılarına karşı bir araya gelmek için attığımız güçlü bir adımdır. İzmir Forumfest, doğamıza ve yaşam alanlarımıza müdahaleye karşı çıkanların buluşmasıdır. İzmir Forumfest, söyleyecek sözü olanların sokaklara çıkmasıdır. 23-24 Kasım’da atölyeler, tiyatrolar, sergiler, konserlerle Gezi Direnişi’nin tüm renkleri İzmir Forumfest’te olacak” şeklinde çağrıda bulunarak İzmir halkını festivale davet etti.

DHF açtığı stantla festivaldeki yerini aldı

Dün başlayan festivalde Kıbrıs Şehitleri Caddesi’nde forumlar ve DHF’nin de aralarında bulunduğu birçok devrimci demokrat kurum stant açtı. Açılan stantlarda tutsak aileler de yakınları için yiyecek satışı gerçekleştirdi. Kazova işçilerinin de stant açtığı festivalde, işçilerin greve başlamasıyla yarım kalan kazaklar, makinelerin işçilere verilmesiyle tamamlanarak stanttaki yerini aldığı belirtildi.

Ankara’da eğitim emekçilerine yönelik saldırılar protesto edildi

Sokak sanatçılarının da destek verdiği festival gün boyu sokak aralarında yapılan müzik ve tiyatro gösterimiyle devam etti. Bugün de devam edecek olan festivalde, Boğaziçi Jazz Korosu, Cevdet Bağca ile çok sayıda sanatçı sahneye alacak.   

Ankara’da eğitim emekçilerine yapılan saldırı akşam saatlerinde Forumfest tarafından yapılan yürüyüşle protesto edildi.

Yürüyüş sırasında “Bu daha başlangıç mücadeleye devam!”, “Her yer Ankara her yer direniş!”, “Ankara faşizme mezar olacak!”, “Zafer direnen emekçinin olacak!”, “Kurtuluş yok tek başına ya hep beraber ya hiçbirimiz!”, “Yaşasın devrimci dayanışma!”, “Gözaltılar, tutuklamalar, baskılar bizi yıldıramaz!”, “Zindanlar yıkılsın tutsaklara özgürlük!”, “Gezi şehitleri onurumuzdur!”, “Katil devlet hesap verecek!”, sloganları atıldı. 

Bugünde devam edecek olan Forumfest’e İzmir Demokratik Haklar Federasyonu, olarak tüm üye ve taraftarlarımızı dayanışmayı büyütmeye çağırıyoruz.

 

 

 

 

Önceki İçerikDHF’den Punto Deri’ye dayanışma ziyareti
Sonraki İçerikDHF Dersim’deki Yerel Seçimler 2. Toplantısını gerçekleştirdi