DHF’den Punto Deri’ye dayanışma ziyareti

Demokratik Haklar Federasyonu (DHF) Punto Deri işçilerini ziyaret ederek direnişe destek verdi

HABER MERKEZİ (23.11.2013)- Demokratik Haklar Federasyonu (DHF) Punto Deri işçilerinin direnişine destek vererek, dayanışmayı yükseltti.

Zeytinburnu Gazipaşa İlk Öğretim Okulu önünde “Sendikal Hak Engellenemez, Punto Deri İşçileri Yalnız Değildir” pankartı açan DHF üyeleri, flamalarla Punto Deri işçilerinin grev alanına yürüdü.

Yürüyüş sırasında “Punto Deri işçileri yalnız değildir” , “Yaşasın sınıf dayanışması” , “Yaşasın halkların kardeşliği” , “Gün gelecek devran dönecek patronlar işçiye hesap verecek” sloganları atıldı.

Punto Deri işçileri yalnız değildir

Punto Deri işçilerinin bulunduğu alana gelindiğinde, işçi temsilcisi Ramazan Aygün bir konuşma yaparak şunları söyledi: “104 gündür burada direniyoruz. Anayasal hakkımız tanınmadığından direniyoruz. Bizi desteklemeye gelen DHF üyeleri hoş geldiniz”. DHF üyeleri işçiler tarafından coşkuyla karşılandı.

Karşılamanın ardından DHF adına bir açıklama yapıldı. Açıklamada şu ifadeler yer aldı: “Hakim sınıfların hayatımızı her alanında yoğunlaştırdığı sömürü, baskı ve hak gasplarının bir örneği burada Punto Deri işçileri şahsında yaşanmaktadır. Emekçilerin en insani ve kazanılmış olan haklarının, en önemlisi, iş haklarının gasp edilmesine yönelik bu saldırıyı direnişle göğüsleyen işçi arkadaşlarımızla bir arada olmak güçlerine güç katmak için buradayız. Biz DHF olarak: ‘Her gün daha da derinleşen sömürü ve hak gasplarına karşı direnç göstermenin, işçilerin ve emekçilerin geleceği açısından neden önemli olduğu bilinciyle, bu dostlarımızla bir arada olmak, bu dostlarımızla soluklarımızı direncimizi ve sınıfsal düşlerimizi birleştirmek için buradayız”  

Basın açıklamasının ardından DHF üyeleri Punto Deri işçileriyle zılgıtlarla halaylar çekerek dayanışmayı büyüttü.

Önceki İçerikMKP dava tutsaklarından Rojava halklarıyla dayanışma
Sonraki İçerikİzmir’de Forumfest coşkusu devam ediyor