İnternet sansürüne karşı alanlarda buluşalım

Demokratik Haklar Federasyonu internete uygulanan sansüre karşı 8 Şubat tarihinde yapılacak olan eyleme bütün üye ve taraftarlarından katılım çağrısı yaptı. Bu açıklamayı öneminden dolayı okurlarımızla paylaşıyoruz

HABER MERKEZİ(07.02.2014) – Demokratik Haklar Federasyonu internete uygulanan sansüre karşı 8 Şubat Cumartesi günü yapılacak eyleme tüm üye ve taraftarlarından katılım çağrısı yaptı.

Bu açıklamayı öneminden dolayı okurlarımızla paylaşıyoruz.

“AKP iktidarı Gezi Halk Ayaklanması’ndan sonra hummalı bir biçimde toplumsal muhalefeti sindirme, yok etme girişimlerini yükseltmiş ve yeni bir toplumsal duruşun önüne geçmek istemiştir. Geçmişten mayasını alan bu saldırılar bizler açısından yeni olmamakla beraber, yarın da egemen sınıflar cephesinden ivedilikle sürdürüleceğinin bilincindeyiz. Yoksul ve emekçi halkımızın ortak aklı oluşturup, demokrasi ve özgürlük yürüyüşünde tıpkı Gezi Halk Ayaklanması’nda olduğu gibi  yeni saldırılara, yeni inkar ve katliam girişimlerine karşı dur denilmesi bir görevdir. Bu anlamıyla torba yasa tasarısı içerisinde yer alan internet ve bileşim sistemlerine dönük sansür saldırıları 21 yy. ilk çeyreğinde dünya genelinde bileşim sistemlerinde açığa çıkan toplumsal dinamiklerin bastırılarak, egemen sınıfların reçetelerini harfi harfine uygulayan yoz, apolitik, asosyal bir ‘muhalefet’ yaratmak olan burjuva basın (yandaş medya) palazlanmak istemiştir.  Bu anlamıyla yoksul ve emekçi halkımızı Sayfalar Ortaktır Platformu’nun çağrısıyla örgütlenen eyleme katılmaya, sesimizi yükseltmeye davet ediyoruz.

Yer: Büyük Parmakkapı Sokak -Taksim

Saat: 19.00

Demokratik Haklar Federasyonu”

Önceki İçerikDHF İzmir davasında uyuyan hâkime soruşturma
Sonraki İçerikİnternete sansür eylemine polis saldırısı