Hozat’ta 4 DHF’li tutuklandı / Yenilendi

Hozat’ta gözaltına alınan 7 DHF’li bu sabah savcılığa sevk edildi. Savcılığa sevk edilen DHF’lilerden Hasan Yeşil ve Gül Demir serbest bırakılırken 5 DHF’li tutuklanma talebiyle mahkemeye sevk edildi. Mahkemeye sevk edilenlerden Yankı Dürmüş serbest bırakılırken 4 DHF’li de tutuklandı

HABER MERKEZİ (27.04.2016) – Dersim’in Hozat ilçesinde gözaltına alınan 5 DHF’li tutuklanma talebiyle mahkemeye sevk edildi.

24 Nisan ve 25 Nisan’da, Hozat Kültür ve Sanat Derneği’ne yapılan polis baskınlarında toplamda 7 DHF’li gözaltına alınmıştı. Gözaltına alınanlardan dernek başkanı Hasan Yeşil ve dernek yöneticisi Gül Demir savcılık ifadelerinin serbest bırakıldılar.

24 Nisan’da gözaltına alınan Tahir Demirtaş, Binali Gülmez, Yılmaz Gürgül, Yankı Dürmüş ve Serhat Boztaş ise tutuklama talebiyle mahkemeye sevk edildi.

DHF açıklamaları ve haberlerimiz delil sayıldı!

Mahkemeye sevk edilen DHF’liler için delil olarak ise Demokratik Haklar Federasyonu’nun (DHF) açıklamaları ve Halkın Günlüğü gazetesinin haberleri gösterildi. Delil yaratmak konusunda zorlanan polis, gözaltına alınan DHF’lilerle ilgili yaptığımız haberi dahi delil saydı, savcı iddianameye koydu!

Mahkemeye sevk edilen 4 DHF’li tutuklandı

Savcılık sorgularının ardından mahkemeye sevk edilen 5 DHF üyesinden Yankı Dürmüş serbest bırakılırken,  Tahir Demirtaş, Binali Gülmez, Yılmaz Gürgül, ve Serhat Boztaş tutuklandı.

 


Önceki İçerikDHF; Faşizmin saldırıları nafile! Özgürlük ve kurtuluş mücadelemiz engellenemez
Sonraki İçerikFacebook sayfamız bir kez daha engellendi