Genelkurmay: Sur’da 3 asker öldü

Amed’in Sur ilçesinde 57’inci gününe giren sokağa çıkma yasakları ve saldırılar devam ediyor. Bu sabah şiddetlenen çatılmalarda “TC” devletinin ilk açıklamasına göre 3 asker öldürüldü

HABER MERKEZİ (27.01.2016) – Amed’in Sur ilçesinde 57’inci gününe giren sokağa çıkma yasakları ve saldırılar devam ediyor. Bu sabah şiddetlenen çatışmalarda “TC” devletinin ilk açıklamasına göre 3 asker öldürüldü.

Yerel kaynaklar ise bugün çok sayıda asker ve polisin öldürüldüğünü belirtiyor. Çatışmalarda çok sayıda asker ve polisin öldüğü iddia edilirken, halk için “gelemeyen” ambulanslar yoğun biçimde ilçeye akın etmiş durumda.

Genelkurmay’dan yapılan açıklamada, “27 Ocak 2016 tarihinde Diyarbakır ili Sur ilçesinde devam eden operasyonlar esnasında, bölücü terör örgütü mensubu teröristlerce yapılan silahlı saldırı sonucu dördü ağır olmak üzere altı kahraman silah arkadaşımız yaralanmış, durumu ağır olan silah arkadaşlarımızdan 3’ü kaldırıldıkları hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit olmuşlardır. Yaralı silah arkadaşlarımızın tedavilerine devam edilmektedir.

Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu saldırıda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, şehitlerimizin değerli ailelerine, yakınlarına, Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarımıza ve yüce Türk milletine başsağlığı ve sabır, yaralanan kahraman silah arkadaşlarımıza acil şifalar temenni ediyoruz.” denildi. 

 

Önceki İçerikEmperyalizm karşıtlığı tarihtemi kaldı
Sonraki İçerikAyna: Halk değil devlet bitmiştir