Erzurum’da sivil faşistler DGH faaliyetçisine saldırdı

Erzurum’da Demokratik Gençlik Hareketi (DGH) faaliyetçisi Serdar Özmen ve yurtsever öğrenci Orhan Öner sivil faşist bir grubun saldırısına uğradı

HABER MERKEZİ (27.01.2014)- Erzurum’da Demokratik Gençlik Hareketi (DGH) faaliyetçisi ile yurtsever bir öğrenciye sivil faşistler tarafından saldırı düzenlendi.

Erzurum Atatürk Üniversitesi’nde okuyan DGH faaliyetçisi Serdar Özmen ve yurtsever öğrenci Orhan Öner, akşam evlerine giderken, Cumhuriyet Caddesi Öretmenevi’nin önünde 30-40 kişilik sivil faşist bir grubun bıçaklı-satırlı saldırısına uğradı. Sivil faşistler saldırının yapıldığı alandan kaçarken, çeşitli yerlerinden yaralanan Özmen ve Öner yardıma gelen arkadaşları tarafından hastaneye kaldırıldı.

Yaralılar karakola götürülmek istendi

Erzurum Palandöken Devlet Hastanesi’ne kaldırılan Öner’in kafasına dikiş atılarak, 3 gün iş göremez raporu verildi. Saldırıya maruz kalan DGH faaliyetçisi Özmen ise Erzurum Bölge Eğitim Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı. Hastanede tedavi altında olan öğrencilerin durumları iyi olduğu öğrenildi.

Tedavileri sürdüğü sırada hastaneye gelen polis yaralıların ifadelerini almak için karakola götürmek istedi. Ancak öğrencilerin karakola gitmeyi reddetmesi üzerine polis saldırıyla ilgili bilgileri hastanede aldı.

Saldırının duyulmanın ardından devrimci-demokrat öğrenciler, Erzurum Palandöken Devlet Hastanesi önünde toplanarak saldırıyı protesto etti. 

Önceki İçerik‘ADHF 35. Kongresi’nde buluşalım!’
Sonraki İçerikHamburg ve Berlin’de MKP 3. Kongresi’nin tanıtım toplantıları yapıldı