‘ADHF 35. Kongresi’nde buluşalım!’

Almanya Demokratik Haklar Federasyonu (ADHF), ‘hak gasplarına, fişlemeye, ırkçılığa ve militarizme karşı, halk isyanlarıyla el ele’ şiarıyla ‘ADHF 35. Kongresi’nde buluşalım’ başlığını taşıyan bir açıklama yayınladı

HABER MERKEZİ (25.01.2014)- Almanya Demokratik Haklar Federasyonu (ADHF), bir açıklama yayınlayarak ‘hak gasplarına, fişlemeye, ırkçılığa ve militarizme karşı, halk isyanlarıyla el ele’ şiarıyla düzenleyeceği 35. Kongresi’ne katılım çağrısı yaptı. Bu çağrı metnini öneminden dolayı okurlarımızla paylaşıyoruz.

Emperyalist-kapitalist barbarlığın insanlığı ve doğayı vahşice sömürerek adeta cehenneme çevirdiği bir dünya gerçekliği içerisinde yaşamaktayız. Ezilenlere ve emekçilere yönelik her türlü gerici saldırıların katmerleşerek tırmandırıldığı bu tarihsel gerçeklikte, örgütlenmek ve mücadele etmek tarihsel bir zorunluluktur. Yeryüzünün onlarca yerinde ezilenler ve emekçiler emperyalist-kapitalist saldırganlığa ve barbarlığa karşı ayağa kalkarak meydan okumaktalar. Ezilenlerin ve emekçilerin yeni bir dünya istemi bugün her zamankinden daha güçlü olarak haykırılmaktadır.

Almanya’da 30 yılı aşkındır anti-emperyalist, anti-kapitalist ve anti-faşist bir nitelik ve perspektifle, Türkiye-Kuzey Kürdistanlı göçmen emekçiler başta olmak üzere, ezilenlerin emek ve demokrasi mücadelesinde önemli bir mevzi olan ADHF, geçmiş devrimci birikim ve deneyimleri üzerinden 35.Kongresi’ni örgütlemektedir. Emperyalist barbarlığa, kapitalist sömürüye ve her türlü ayrımcı, ırkçı faşist saldırganlığa karşı yoğun devrimci emek ve bedellerle kazanılmış olan mevzilerimizi korumak ve daha ileri düzeylere taşımak için bugün her zamankinden daha fazla örgütlenmek ve mücadele etmek gerekmektedir.

35. Kongremizin emek ve demokrasi mücadelesinin geliştirilmesinde ileri bir katkı ve birikim olacağı inancıyla tüm işçi ve emekçileri kongremize katılmaya ve yeni bir dünya umudunu birlikte büyütmeye çağırıyoruz.

Tarih : 1 Mart 2014 / Saat  : 12.00

Yer    : İnternatıonales Zentrum / Koblenzer str.17  / 60326  Frankfurt”

 

 

Önceki İçerik10 MKP dava tutsağına ağırlaştırılmış müebbet
Sonraki İçerikErzurum’da sivil faşistler DGH faaliyetçisine saldırdı