Erdal Ataş Dersimde’ki çalışmalarını sonlandırdı

Yaklaşık iki haftadır Dersim’ de çalışmalar ve ziyaretler gerçekleştiren DHF-HDP İstanbul Milletvekili Erdal Ataş, ilçe ziyaretlerini de gerçekleştirerek çalışmalarını sonlandırdı

DERSİM (27.08.2015)- DHF-HDP Milletvekili Erdal Ataş  Dersimde ki çalışmalarına devam ediyor. Geçtiğimiz hafta Dersim’deki yangın bölgelerini ziyaret eden ve burada halk ile bir araya gelen Erdal Ataş , Dersim’deki ziyaretlerini bu haftada sürdürerek programını sonlandırdı.

Dersim’de ilçelere giderek belediyeleri , HDP bürolarını ve Kültür Derneklerini ziyaret eden Ataş toplantılar gerçekleştirerek halk ile buluştu.

Nazımiye İlçesi Ziyaret Edildi

Nazımiye Belediyesi’ni ziyaret eden Erdal Ataş Nazımiye Belediye Başkanı ile OHAL politikaları kapsamında gerçekleşen orman yangınları ve zorunlu göç üzerine sohbet gerçekleştirdi. Nazımiye’deki iki bölgenin yasaklı olduğu ve karakollardan atılan bombaların yangına sebep olduğu ve bu yangınların ciddi bir tehdit oluşturduğu söylendi. Belediye ziyaretinin ardından Erdal Ataş ve DHF faaliyetçileri esnafı ziyaret ederek esnafın sorunlarını dinleyerek sohbetler gerçekleştirildi.

Esnaf ziyaretinin ardından HDP Nazımiye İlçe Bürosu ziyaret edildi. Erken seçim ve genel siyasi koşullar üzerine sohbetler gerçekleştiren Erdal Ataş ve DHF faaliyetçileri HDP bürosunun ardından DHF Nazımiye örgütlülüğü ile bir araya gelerek sohbetler ve güncel siyasal meseleler üzerine tartışmalar yürüterek ziyareti sonlandırdılar.

Hozat İlçesi Ziyaret Edildi

 Hozat Kültür Derneği’ni ziyaret eden DHF-HDP Milletvekili Erdal Ataş burada gerçekleştirdiği toplantıda genel olarak Türkiye- Kuzey Kürdistan’da son süreçte meydana gelen güncel siyasal gelişmeler üzerine ve erken seçim tavrı üzerine sohbetler gerçekleştirirken, AKP ‘nin tekçi faşist zihniyetinin teşhir edilmesi ve sol, sosyalist güçlerin bu süreçte Kürt ulusuna yönelen saldırılara karşı tek yürek olması gerektiğini vurguladı. Ardından esnaf ile sohbetlerini sürdüren Ataş,  Hozat halkının genel sorunlarını dinledi ve paylaşımlarda bulundu.

Ovacık Belediyesi Ziyaret Edildi

Ovacık Belediye Başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu’nu ziyaret eden Erdaş Ataş,  Ovacık’ta gerçekleşen tarım projeleri ile ilgili bilgi aldı. Fatih Mehmet Maçoğlu tarım projesinin gelişme aşaması ile ilgili genel bir bilgilendirme yaptı. Aynı zamanda önümüzdeki dönemde tarım çalışmalarının devam edeceğini söyleyen Maçoğlu bu yıl olduğu gibi gelecek yılda kadınların kendi geliri sağlayacağı tarım alanları açılacağına değindi. Orman yangınları ile ilgili bölgeleri ziyaret eden ve halk ile bu kapsamda sohbetler gerçekleştiren Maçoğu, gözlemlerini aktardı. Sohbetlerin ardından Ovacık’taki ziyaret sonlandırıldı.

Mazgirt Belediyesi Ziyaret Edildi

Mazgirt Belediye Başkanı Tekin Türkel’i ziyaret eden Erdal Ataş , Mazgirt ilçesinin genel durumu, erken seçim ve son süreçte gittikçe yoğunlaşan faşist saldırılar üzerine sohbet gerçekleştirildi. Mazgirt’in genel durumu, köylünün durumu ve genel sorunlara değinen Tekin Türkel aynı zamanda son süreçteki siyasal gelişmeler üzerine de fikirlerini belirtti. Yapılan sohbetin ardından buradaki ziyaretini sonlandıran Erdal Ataş esnaf ziyareti yaparak esnaf ile sohbet etti. Ardından HDP Mazgirt Bürosu ziyaret edilerek buradaki çalışmada sonlandırıldı.

Pertek İlçesi Ziyaret Edildi

2014 yerel seçimlerinden bu yana Belediye Başkanı’nın AKP’li olması ve seçildiği günden bu yana Devrimci, sol, sosyalist ve Kürt ulusunu temsil eden hiçbir siyasi kurumla görüşmemesi, randevu taleplerini reddetmesi sebebiyle belediye ye ziyaret gerçekleştirilmedi. Pertek HDP ilçe bürosunu ziyaret eden Erdal Ataş süreç ile ilgili sohbet gerçekleştirdi. Yapılan ziyaretlerin ardından Erdal Ataş Dersimde’ki programını sonlandırdı.

 

Önceki İçerik‘’Saray’ın için akıtacak kanımız yok’’
Sonraki İçerikPsikolojik savaşın medyası