Psikolojik savaşın medyası

AKP iktidarının kirli politikalarını meşrulaştırmak ve kitleler nezdinde manipülasyon yaratmak için burjuva medya adeta kan emici bir biçimde yarışa girmiştir

HABER MERKEZİ (27.08.2015)- Gerici burjuva devletin halklara yönelik her türlü kirli politikası ve saldırıları devam ediyor. Gerici burjuva devlet ve somuttaki temsilcisi AKP iktidarı halklara karşı topyekun savaş konsepti devreye sokarken en etkili kullandıkları araçlardan biride kuşkusuz ki gerici iktidarın borazanlığını yapan burjuva medyadır. AKP iktidarının kirli politikalarını meşrulaştırmak ve kitleler nezdinde manipülasyon yaratmak için burjuva medya adeta kan emici bir biçimde yarışa girmiştir. O kadar ileri gitmektedir ki burjuva medya,  gerçekliği hiç olmayan olaylardan fotomontaj vb yöntemleri kullanarak suç ve suçlu yaratmaktadır. Fakat sosyal medya ve kitlelerin duyarlılığı bu nafile çabaları teşhir ederek boşa çıkarmaktadır.

Bu gerici saldırıların biride yeni meydana geldi. Takvim gazetesi dün manşetten HPG gerillalarının resimlerini koyarak’’ işte kalleş PKK’’ diye haber yapmıştı. Haberde olayın Nusaybin’de yaşandığı ve HPG gerillalarının da burada bomba yaparken görüntülendiğini yazmışlardı. Ayrıca resimde ve haberde Gerillaların yanında olan sivil halktan bir kadın’a fotomontaj yapılarak canlı bomba ilan edilmişti. Fakat bunların tümünün asparagas haber olduğu kanıtları ile açığa çıktı. Bahsi geçen resim ve haberin Nusaybin değil dersim’de olduğu ve gerillaların dersim’de yol kesme eyleminde çekilen görüntüler olduğu açığa çıktı. Ayrıca resimde canlı bomba olarak sunulan kadın’ın ise Ovacıklı biri olduğu ve yaşananlardan kaynaklı Takvim gazetesi hakkında suç duyurusunda  bulunduğu öğrenildi.

Önceki İçerikErdal Ataş Dersimde’ki çalışmalarını sonlandırdı
Sonraki İçerikYargılanan DHF’ lilerin iddianamesi ve mahkeme tarihi belli oldu