DHF ve DDHD dayanışmayı büyütüyor

Demokratik Haklar Federasyonu (DHF) ile Dersim Demokratik Halk Dayanışması (DDHD), Sanat Sokağı’nda bulunan DDHD Seçim İrtibat Bürosu’nda verdiği kahvaltıyla DDHD komisyonlarıyla bir araya geldi

DERSİM (22.02.2014)-Demokratik Haklar Federasyonu (DHF) ile Dersim Demokratik Halk Dayanışması (DDHD) bugün saat 10.00’da Sanat Sokağı’nda bulunan DDHD Seçim İrtibat Bürosu’nda verdiği kahvaltıyla DDHD komisyonlarıyla bir araya geldi.

Kahvaltının ardından, DDHD komisyonlarının katıldığı seçimler üzerine toplantı düzenledi. 

‘Çalışmalarımızı örgütlü mücadeleyle büyütüyoruz’

Toplantıda DDHD adına yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı: “Ezilenlerin yan yana gelişi örgütlü mücadele perspektifini ileriye taşıyacaktır. Buda bizim kararlılığımız göstergesidir. Yoksuların sosyal dayanışmasını parçalayan, toplumu kendisine yabancılaştıran doğamıza, dilimize göz koyan kapitalizme ve onun siyasal temsilcilerine karşı bir dirençtir DDHD. Yaşamı ve özgürlüğü hak edenler onu her gün fethetmek zorundadırlar. Yoksulların ve ezilenlerin yer alacağı, sosyal ilişkilerini planlayacağı ve kendi kaderleri üzerine söz sahibi olacakları devrimci-halk meclislerini işlevli kılmak siz komisyonların siz değerli ailelerimizin ve Dersim halkının katılımıyla olacaktır.”

Ailelerin komisyonlara önerilerde bulunduğu toplantı saat 12.00’de sona erdi.  

 

Önceki İçerikÖYM paketi mecliste kabul edildi
Sonraki İçerikİnternet sansürüne karşı yapılan eyleme saldırı