Çukurova Üniversitesi’nde gözaltına alınan 71 öğrenci serbest bırakıldı

Dün Çukurova Üniversitesi’nde ülkücü faşist grubun ve polisin saldırısına uğrayarak gözaltına alınan 96 üniversite öğrencisinden 71’i serbest bırakılırken, gözaltındaki 25 öğrencinin işlemleri ise devam ediyor

ADANA (26.12.2014)- Dün Çukurova Üniversitesi’nde polis saldırısı sonucu gözaltına alınarak Adana Emniyet Müdürlüğü’ne götürülen 96 öğrenci için Adana Emniyet Müdürlüğü’nün önünde destek için bekleyiş sürüyor.

Gözaltına alınan toplam 96 öğrenciden 71’i serbest bırakıldı. Kalan 25 öğrencinin işlemleri ise devam ediyor. 

İHD heyeti ve DİHA muhabirleri linç edilmek istendi

Dün saldırının gerçekleştirildiği yere giden İHD yöneticileri, polisin hakaretlerine maruz kalırken, inceleme yapmak için Endüstri ve Çevre Mühendisliği binası önüne giden İHD heyeti ve DİHA muhabirleri linç edilmek istendi. Ülkücü grubun saldırısı polislerin gözü önünde yaşanırken, polis ülkücü grubu sadece seyretmekle yetindi. Saldırı sonrası İHD Adana Şube Başkanı İlhan Öngör, elinden aldığı cop darbesiyle yaralanırken, DİHA muhabirleri kafalarına ve vücutlarının çeşitli yerlerine aldıkları darbelerle yaralanarak Adana Devlet Hastanesi’nde tedavi altına alındı.

Faşistler otobüslerle üniversiteye taşındı

Ayrıca polisin üniversite öğrencilerini gözaltına alırken, “Zorla da olsa bu devleti seveceksiniz” diyerek copla vurduğu ve yaralı öğrencilere “Ölün, geberin” ifadeleriyle tehditler savurduğu öğrenildi. Yürüyüş başladığı sırada da çatılara çıkarak yürüyüşü gerçekleştiren öğrencilere ülkücü faşistlerin çatılardan taş atarak saldırdığı ve polislerin saldırıyı gerçekleştiren ülkücü faşistleri izlemekle yetindiği ve saldırıyı yapan faşistlerin belediye otobüsleriyle üniversiteye taşındığının bilgisi alındı.  

 

 

Önceki İçerikÇukurova Üniversitesi’nde faşist saldırı (Yenilendi)
Sonraki İçerikYDSB faaliyetçileri Ülker işçilerini ziyaret etti