Çukurova Üniversitesi’nde faşist saldırı (Yenilendi)

Bugün Çukurova Üniversitesi’nde dün üniversitede yapılan faşist saldırıyı protesto etmek için yürüyüş düzenleyen devrimci demokrat üniversite öğrencilerine ülkücü faşist gruplar saldırırken, üniversite öğrencileri R1 alanındaki kütüphane ile R2 binasını işgal etti. Çevik kuvvet polislerinin gaz bombalı ve biber gazıyla gerçekleştirdiği saldırıda, aralarında Halkın Günlüğü Gazetesi muhabirinin de olduğu 100’ün üzerinde üniversite öğrencisi gözaltına alındı

ADANA (25.12.2014)- Bugün Çukurova Üniversitesi’nde dün üniversitede gerçekleştirilen faşist saldırının protesto edildiği bir yürüyüş gerçekleştirildi. Yürüyüş sırasında ülkücü faşist grupların saldırısına uğrayan devrimci demokrat öğrenciler, saldırının ardından R1alanındaki kütüphaneye çekildi. R2 binası ile kütüphaneyi işgal eden üniversite öğrencilerine yönelik çevik kuvvet polisleri gaz bombası ve coplarla sert bir saldırı düzenledi. Faşistlerin ve çevik kuvvet polislerinin saldırısı sırasında onlarca öğrenci yaralandı. Çevik kuvvet saldırısı sırasında 100’ün üzerinde üniversite öğrencisi darp edilerek gözaltına alındı. Gözaltına alınanlar arasında Halkın Günlüğü Gazetesi Muhabiri Emin Burak Türer de bulunuyor.

Adana Emniyet Müdürlüğü önünde bekleyen kitleye polis saldırdı

Gözaltına alınan üniversite öğrencilerinin serbest bırakılması talebiyle Adana Emniyet Müdürlüğü önünde bekleyen yaklaşık 100 kişiden oluşan kitleye polis yeniden tazyikli su ve biber gazıyla saldırdı. Defalarca gerçekleştirilen saldırının ardından üniversite öğrencileri ara sokaklara çekildi. Şu anda Adana Emniyet Müdürlüğü’nün yanındaki parkta gözaltıların serbest bırakılması talebiyle bir araya gelen kitlenin sayısı giderek artıyor.

Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

 

 

Önceki İçerik‘Baskılar demokratik haklar mücadelesinin önüne geçemeyecek’
Sonraki İçerikÇukurova Üniversitesi’nde gözaltına alınan 71 öğrenci serbest bırakıldı