Binlerce kişi Kobanê sınırında

Dün IŞİD’in Türkiye sınırından Kobanê’ye bombalı araçlarla gerçekleştirdiği saldırıya tepkiler giderek artarken, ülkenin birçok yerinden yola çıkan binlerce kişi Kobanê sınırında toplandı

HABER MERKEZİ (30.11.2014)- IŞİD üyelerinin dün Türkiye sınırından Kobanê’ye saldırmasına tepki gösteren binlerce kişi, Kobanê’ye aktı. Ülkenin birçok yerinde yola çıkan binlerce kişi Kobanê sınırına gitmeye devam ediyor.

Dün IŞİD’in Türkiye tarafında bulunan Mürşitpınar Sınır Kapısı’ndan gerçekleştirdiği saldırıya karşı Kobanê direnişine destek vermek için sınırda toplanan binlerce kişi, Misaynter ve Maaser Köylerinde bir araya geliyor.  

HDP Eşbaşkanı Selahattin Demirtaş, DTK Eşbaşkanı Selma Irmak, DBP Eşbaşkanı Kamuran Yüksek ve HDP Milletvekillerinin de aralarında olduğu bir heyetin de nöbet eylemlerinin devam ettiği Maaser Köyüne gittiği ve saldırılara ilişkin bir açıklama yapacağı kaydedildi. 

Maaser Köyü’nde bir araya gelerek dün gerçekleştirilen saldırıyı protesto eden binlerce kişi, YPG ve YPJ savaşçılarının lehine sloganlar atarak direnişe destek veriyor.

 

Önceki İçerik‘Saldırının sorumlusu AKP’dir’
Sonraki İçerikDKH ‘kadın ve savaş’ konulu panel düzenledi