Ankara’da DHF üyelerinin ilk duruşma görüldü

13 Kasım’da DHF ve bileşenlerine yönelik yapılan baskınların ardından gözaltına alınanların Ankara’daki ilk duruşması bugün görüldü

ANKARA (13.01.2014)- 13 Kasım’da DHF ve bileşenlerine yönelik yapılan baskınların ardından gözaltına alınanların Ankara’daki ilk duruşması bugün görüldü.

Sabah 09.00’da başlayan duruşma öncesinde DHF, adliye önünde basın açıklaması gerçekleştirerek demokratik haklar mücadelesine yönelik yapılan saldırıları teşhir etti. Ezenlerin korkusunu büyütmek için örgütlenerek demokratik haklar mücadelesinin daha da büyütüleceğinin vurgusunu yapıldığı basın açıklamasında, İslam dinini kendilerine perde edinmiş Cemaat ve AKP’nin, devlet mekanizması içinde girdikleri dalaşa dikkat çekilerek hukuk sisteminin çürümüşlüğü ve taraflılığı dile getirildi.

‘Demokratik Haklar Federasyonu’nun dernek faaliyeti illegal örgüt faaliyeti olarak gösteriliyor’

Basın açıklaması şu ifadelerle devam etti: “Demokratik Haklar Federasyonu’nun yürüttüğü dernek faaliyeti, hiçbir gerekçe gösterilemeden illegal örgüt faaliyeti olarak gösterilmiş, kişilerin yaptığı telefon görüşmeleri ve hukuksuzca yapılan ortam dinlemeleri dışında hiçbir gerekçe ortada bulunmamaktadır. Biliyoruz ki burada hedef alınan demokratik haklar mücadelesinin siyasi, ideolojik hattıdır.”  

Görülen duruşma sonucunda ise mahkemeye mazeret bildirerek gelmeyenlerin de ifadelerinin alınması için 30 Nisan tarihine ertelendi. Mahkemede ifade verenlerin hakkında verilen yurt dışı yasağı ile haftada bir karakola imza atılması kararı kaldırıldı.

 

 

Önceki İçerik2014 Yerel Seçimleri ve bazı gelişmelere yönelik politikalarımız üzerine!
Sonraki İçerikBerlin’de Büyük Sosyalizm Yürüyüşü gerçekleştirildi