Berlin’de Büyük Sosyalizm Yürüyüşü gerçekleştirildi

Almanya’nın Berlin şehrinde her yıl Ocak ayının ikinci haftasında geleneksel olarak düzenlenen Büyük Sosyalizm Yürüyüşü bu yıl da kitleselliğiyle dikkat çekti

ALMANYA (14.01.2014)- Almanya’nın Berlin şehrinde her yıl Ocak ayının ikinci haftası geleneksel olarak düzenlenen sosyalizm yürüyüşü bu yıl da kitlesel ve coşkulu bir atmosferde gerçekleştirildi. Luxemburg, Liebknecht ve Lenin anısına düzenlenen sosyalizm yürüyüşüne çeşitli uluslardan binlerce insan katıldı.

Yürüyüşe Türkiye Kuzey Kürdistanlı devrimci örgütler de katıldı

12 Ocak Pazar günü düzenlenen yürüyüşe Alman devrimci ve ilerici güçlerinin yanı sıra, başta Türkiye-Kuzey Kürdistanlı devrimci güçler olmak üzere çeşitli ülkelerin devrimci ve ilerici güçleri katıldı. Emperyalist / kapitalist barbarlığın teşhir edildiği yürüyüşte, enternasyonal devrimci mücadeleye vurgu yapan sloganlar ve konuşmalar yapıldı. Sosyalizm yürüyüşüne Türkiye-Kuzey Kürdistanlı devrimci ve ilerici güçlerden, MKP, TKP/ML, MLKP, TİKB, TKİP, TKP, Anadolu Federasyonu ve DİDF pankartları ve flamalarıyla katıldı.

Maoist Komünistler yürüyüşe üzerinde Lenin, Luxemburg ve Liebknecht’in fotoğraflarının olduğu  “Kavgamızda Yaşıyorlar” ve Almanca MKP 3.Kongresi’ni selamlayan sloganların yer aldığı pankartlarla katıldı. Ayrıca yürüyüşte ADHK, ADKH ve ADGH flamaları da taşındı.Yürüyüş başladığı gibi coşkulu bir atmosferde sona erdi.

Önceki İçerikAnkara’da DHF üyelerinin ilk duruşma görüldü
Sonraki İçerikEmniyette görevden almalar devam ediyor