ADKH; öfkemiz bizi aşıyor

Avrupa Demokratik Kadın Hareketi yazılı bir açıklama yaparak suruç’ta gerçekleştirilen vahşi katliamı protesto etti. Yapılan açıklamayı olduğu gibi yayınlıyoruz

HABER MERKEZİ(20.07.2015) 3. yılını dolduran Kürdistan’ın büyük direnişi Rojowa her türden gerici saldırılara karşı uluslararası arenada demokratik kamuoyunuda arkasına alarak ortadoğunun karanlığından Kürtlerin dünyaya yayılan özgürlük meşalesi olmaya devam ediyor. Bir yanda DAIŞ çetesiyle bu direnişi boğmaya çalışırlarken diğer yandan Türkiye`de tüm demokrasi güçlerinin bu seçimlerde Kürtlerle büyük bir güç oluşturarak barajı aşmasıyla, parlemontalarında dahi sıkıştırılan gericiler koalisyon dahi oluşturamayacak kadar zavallılaşıp hükümeti kurmayarak bu coğrafyayı, başta Kürdistan olmak üzere karış karış kan ve ölümler mezarlığına dönüştürmektedirler.

15 Temmuz günü, Şırnak`ın Silopi ilçesine bağlı Aksu (Herbol) ve Damalca (Silip) köyleri kırsallarına atılan havan topları sonrasında çıkan yangın 3 gün boyunca söndürülmeye çalışıldı. Daha dumanların sonu gelmeden havan toplarıyla ateşe verilen ormanların “Ciner Grubuna ait maden ocaklarının bulunduğu alanlar (1)” olması devletin sermaye gurupları için Kürdistan topraklarında doğa ve insan katliamlarının artık maskeye bile gerek duymadan gerçekleştirdiğinin somut kanıtıdır.

Suruç`ta Kobane`nin inşasına katılmaya giden ve giderken oradaki çocuklar için oyuncak götüren sosyalist aktivistler otobüsün bulunduğu alanda, IŞID’in “intihar saldırısı” ile toplu katledildi. Her gün farklı bir katliamın gerçekleştiği bir coğrafyada artık bırakalım muhalif olmayı yardım eli uzatmak bile katliam gerekçesi. İnsan olmanın yasaklandığı bir coğrafyada artık tüm demokrasi güçleri olarak meşru mücadele hakkımızı kullanmak ve bu katliamlardan ekonomik ve siyasal rant elde etmeye çalışan biliumum AKP ve her sermaye gurubunu döktükleri kanda boğmak, insanlığın kendini kurtarabilmesi için olmazsa olmaz bir görev oldu. Bu bilinçle Tüm üye ve aktivistlerimiz yapılacak bütün gösterilerde yerlerini almalıdırlar.

Cudi`yi alevlere boğan kanlı eller çok geçmeden Lice`ye uzandı. Daha dumanlar bulutlara karışmadan Amara Kültür Merkezinde 30 sosyalist aktivist IŞID çetesi tarafından katledıldi.

Sorumlusu, doğanın ve insanın katili kapitalizmdir.

Ne devletleri nede şirketleri Kapitalizmi kurtaramayacaktır.

Yaşasın Kobane Direnişi, Kahrolsun Her Türden Gericilik

Yaşasın Ulusların Kendi Kaderini Tayin Hakkı

Yaşasın Kürt ulusunun Mücadelesi ve Halkların Kardeşliği

Yaşasın Enternasyonal mücadele ve dayanışma

 

 

Önceki İçerikADHK; Barbar vahşeti lanetliyoruz
Sonraki İçerikTaksim’de Suruç katliamını on binler protesto etti