ADHK: Paris saldırılarını nefretle kınıyor ve lanetliyoruz

ADHK yazılı bir açıklama yaparak Paris’te yaşanan katliamı lanetledi ve dünya halklarını birbirine düşmanlaştıran kirli politikaları kınayarak, Fransız halkına baş sağlığı diledi

HABER MERKEZİ (14.11.2015) – Avrupa Demokratik Haklar Konfederasyonu (ADHK) yazılı bir açıklama yaparak Paris’te yaşanan katliamı lanetledi ve dünya halklarını birbirine düşmanlaştıran kirli politikaları kınayarak, Fransız halkına baş sağlığı diledi.

ADHK tarafından yapılan açıklama şu şekilde;

Bilindiği gibi dün akşam 21:20 sularında Paris’te 7 ayrı noktada IŞİD denilen şeriatçı faşist katliam örgütü tarafından, yapılan resmi açıklamalara göre 127 ölü, 80’i ağır yaralı olmak üzere, resmi olmayan rakamlara göre 200’e yakın insanın yaralandığı bir katliam gerçekleştirildi.

Türkiye Kuzey Kürdistan’lı göçmen dernekleri ve işyerlerinin çok yakınında, araçlardan sokaktan geçen insanların üzerine rastgele açılan yaylım ateşleri ve konser salonunda rehine alınan onlarca insanın katledildiği bu eylemleri, IŞİD denilen şeriatçı katliam örgütü üstlendi.

Bugün dünyanın her bir coğrafyasında ezilenlere karşı geliştirilen saldırılar farklı biçimlerde devam etmektedir. Bu saldırıların kumandasında, içinde Fransa devletinin de bulunduğu emperyal güçler bulunmaktadır. Yine ezilenlere karşı gerçekleştirilen her türden saldırılar, sermayenin çıkarlarına göre konuşlandırılmış ve planlanmış durumdadır.

Her bir olayın tarihsel arka planı olduğu gerçekliği, Paris saldırılarının doğru okunabilmesi için de en önemli referansımızdır. Bu tür katliam saldırılarını ortaya çıkartan sebepler, arka planındaki güçler ve amaçları, sonuç olarak yaşadığımız gerçeklerin hammaddesini oluşturmaktadırlar. Dinsel inanç zemininde kitlelerin birbirlerine düşman edilmesi emperyal güçlerin temel anlayışında mevcuttur. Sermaye dininde olan emperyal güçler, yarattıkları kaosta kitlelerin inanç ayrılıklarından nemalanmayı ihmal etmezler. Paris katliamı emperyalistlerin kendi çıkarları ve kirli hesaplarınca piyasaya sürülen tetikçileri tarafından gerçekleştirilmiştir. IŞİD bu mevzinin bir mensubudur.

Emperyalist devletlerin Ortadoğu’daki ekonomik ve politik tekel çıkarları için işlediği politik günahlarının “cezasını ” masum halklar ödemektedir.

Bu temelde, Paris katliamını lanetlerken, inanç zemininde dünya halklarını birbirine düşmanlaştıran kirli politikaları nefretle kınıyor, bu katliamın acısını yaşayan fransız halkına baş sağlığı diliyoruz.

 

Önceki İçerikParis’te kanlı saldırı
Sonraki İçerikDiren Silvan İstanbul seninle!