‘11 Kasım’da Adana Adliyesi’ndeyiz!’

Demokratik Haklar Federasyonu Adana örgütlülüğü bir açıklama yaparak, Gezi Parkı Direnişi sonrası yapılan ev baskınlarında gözaltına alınıp tutuklanan 7 kişinin 11 Kasım’da Adana Adliyesi’nde görülecek duruşmasına katılım çağrısı yaptı 

HABER MERKEZİ (26.10.2013)-Demokratik Haklar Federasyonu Adana örgütlülüğü, aralarında DHF üyesi Diren Taşkıran’ın da bulunduğu Gezi Parkı Direnişi sonrasında yapılan ev baskınlarında gözaltına alınıp tutuklanan direnişçilerin, 11 Kasım’da Adana Adliyesi’nde görülecek duruşmasına katılım çağrısı yaptı.

‘İddianamede demokratik eylemlere katılmak suç olarak gösteriliyor’

Çağrı metninde şu ifadeler yer alıyor:

“Gezi Parkı Direnişi sonrasında yapılan polis baskınları sonucu gözaltına alınan 9 kişiden, Mert Kaya ile Elif Çimen serbest bırakılmıştı. Tutuklu bulunan 7 kişi hakkında hazırlanan iddianamede demokratik alanda mücadele yürüten politik kitle örgütleri, illegal örgütlerin uzantısı olarak gösterilmektedir. 1 Mayıs’a ve 8 Mart’a katılmak, Gezi eylemleri için yürüyüş yapmak, basın açıklamalarına katılmak gibi eylemleri suç olarak gösterilmektedir.

Yenilik yutulur olmayan bu iddianameler bir kez daha gösteriyor ki savcı ve hakimler AKP’nin taşeronluğunu yapmaktadır.

11 Kasım’da Adana Adliyesi’ndeyiz!

Gezi Direnişi sonrasında yapılan baskınlar sonrası gözaltına alınan, tutuklanan ve “suçlu” ilan edilenler olarak tutsaklarla dayanışmayı yükseltmek için 11 Kasım’da devrimci, demokrat, ileri birey ve örgütler olarak, tutsakların aileleriyle birlikte Adana Adliyesi’nde olacağız.

Tutuklu bulunanların isimleri şöyle:

Diren Taşkıran (DHF),  Ozan Çakır, Mehmet Ayan (SYKP), Hakan Karaca, Büşra Toprak, A. Cem Demir (SDP), Hasan Tatlı (SGD)”

 

Önceki İçerikMalatya E Tipi’nde keyfi uygulamalara karşı açlık grevi
Sonraki İçerik‘ODTÜ ormanı halkındır rantın yolunu istemiyoruz’