YPG Basın Merkezi çalışanı Mazlum Bagok katledildi

IŞİD çetelerinin saldırıları ve saldırılara karşı direniş devam ederken YPG Basın Merkezi çalışanı Mazlum Bagok Musul’a bağlı Rabia bölgesinde haber takibindeyken çetelerin saldırısında hayatını kaybetti

HABER MERKEZİ (30.09.2014)-  IŞİD çetelerinin saldırıları sürerken çetelerin saldırılarında hayatını kaybeden gazetecilerin sayısı da artıyor. Gazeteci Deniz Fırat’ın IŞİD çetelerinin Maxmur’a yönelik saldırılarında katledilmesinin ardından YPG Basın Merkezi çalışanı Mazlum Bagok da hayatını kaybetti. YPG Basın Merkezi’nin yaptığı açıklamaya göre Bagok 28 Eylül’de Musul’a bağlı Rabia bölgesinde yaşanan çatışmalarda hayatını kaybetti.

Açıklamada Qamişlo nüfusuna kayıtlı olan Bagok’un Dugura, Cezaa ve Rabia bölgesinde yaşanan çete saldırıları takip ettiği sırada şehit düştüğü belirtilerek şöyle denildi:
“Cizîre bölgesindeki birçok savaş alanında yer alan, çektiği görüntü ve fotolarla güçlerimizin direnişini ölümsüzleştiren Mazlum yoldaş, disiplinli çalışma tarzı, coşkulu katılımı, üstün moral ve iradesiyle hepimize örnek bir duruş sergilemiştir. Basın Merkezi üyeleri olarak bizler de bu örnek duruşu yaşam ve mücadelemizde yaşatarak Mazlum yoldaşa ve tüm şehitlerimize layık olacağız.”

Önceki İçerikDHF’den Sarıgazi’de eylem çağrısı
Sonraki İçerikDHF: Baskılar bizi yıldıramaz