DHF: Baskılar bizi yıldıramaz

Demokratik Haklar Federasyonu (DHF)’nun çağrısıyla “Baskılar Bizi  Yıldıramaz” pankartıyla bir araya gelen kitle, Sarıgazi Demokratik Haklar Derneği’ne yapılan polis baskını protesto etti

İSTANBUL (01.10.2014)- Dün gece Sarıgazi Demokratik Haklar Derneği (DHD)’ne  baskın düzenleyen yüzlerce polis, bununla da yetinmeyerek derneğin çevresinde bulunan dükkan ve iş yerlerine de baskın düzenleyerek her yeri talan etmişti.

Aynı gün Demokratik Haklar Federasyonu (DHF)’nun çağrısıyla saat 20.00’de Derya Market önünde bir araya gelen kitle, “Baskılar Bizi Yıldıramaz” pankartını açarak Sarıgazi Merkeze yürüdü.

Yürüyüş sırasında “Baskılar bizi yıldıramaz” , “Önderimiz İbrahim Kaypakkaya” , ”Devrimci irade teslim alınamaz” , “Kurtuluş yok tek başına ya hep beraber ya hiçbirimiz” , “ Yaşasın devrimci dayanışma” sloganları atıldı.

‘İdeolojimizden korkuyorlar’

Yürüyüş sırasında çekilen ajitasyonda, mücadelenin yükseldiği yerlerde baskıların ve saldırıların artacağı bilinciyle, bu saldırılara karşı mücadelenin daha da yükseltileceği ve saldırıların boşa çıkarılacağı vurgusu yapıldı. 

Yürüyüşün ardından yapılan basın açıklamasında şu ifadelere yer verildi: “15 Eylül sabahı Sarıgazi Demokratik Haklar Derneği bu gece yarısı T.C kolluk güçlerince yeniden basılmış ve çevresindeki dükkanlara zarar verilmiştir. Derneklerimizi basıp, silah aradıklarını söyleyip, duvarları kırıp, komünist önder İbrahim Kaypakkaya’nın resimlerinin parça parça etmelerinin asıl sebebi korktukları ideolojimizdir. Fakat tüm bu saldırılar nafiledir. Kağıttan kaplanların yaratmaya çalıştığı korku imparatorluğu mücadelemize ket vuramayacaktır. Asılsız iddialar ve komplo teorileri demokratik haklar mücadelemizi sekteye uğratamayacaktır.”

DHD’ye yapılan saldırıların ardından yapılan eyleme Halk Cephesi, Partizan, Mücadele Birliği, Aka-Der, Halkevleri ve HDP destek verdi. 

Önceki İçerikYPG Basın Merkezi çalışanı Mazlum Bagok katledildi
Sonraki İçerikAKP’nin ‘Sağlıkta Dönüşüm Programı’ sağlığı piyasaya açıyor