“Unutmayacağız, affetmeyeceğiz”

Ankara Katliamı’nın birinci ayında hayatını kaybedenler için İstanbul Galatasaray Meydanı’nda bir anma töreni düzenlendi

HABER MERKEZİ (11.11.2015) – 10 Ekim’de Ankara’da yaşanan katliamın üzerinden bir ay geçti. Katliamın birinci ayında İstanbul’da Emek ve Demokrasi Güçleri, Galatasaray Meydanı’nda bir anma düzenledi.

Katliamda yaşamını yitirenler adına yapılan saygı duruşunun ardından bir basın açıklaması düzenlendi. Basın açıklamasında; “Devletin bir siyasal zor aygıtı olarak nelere muktedir olduğunu; bu eylemin kimler tarafından, ne amaçla yapıldığını biliyoruz. Katili tanıyoruz! Diyarbakır, Suruç, Ankara, Cizre, Silvan; hepsinin arkasında aynı mekanizma, aynı suç örgütü var. Başta IŞİD olmak üzere her türlü karanlık odakla iş birliği içinde olan Saray rejiminin, seçim sonuçlarından aldığı güçle, daha da pervasız bir şekilde katliamcı politikasını sürdüreceğinden kuşkumuz yok.

Hakikat yalındır, kesindir. Hiçbir zalim ilelebet iktidarda kalmamıştır. Ve kadim sözdür, hakikatli sözdür; zeval bulmaları yakındır. Katilleri koruyup teşvik edenler cezalandırılana kadar, gerek ulusal gerekse uluslarası mahkemeler nezdinde davamızın takipçisi olmaktan vazgeçmeyeceğiz. Ezilenlerin, emekçilerin ve barış savunucularının birleşik, örgütlü mücadelesinden aldığımız güç ve adalet arayışımızı sürdüreceğiz. Susmayacağız! Unutmayacağız! Affetmeyeceğiz!” denildi.

Anmada sık sık, “Faşizmi döktüğü kanda boğacağız”, “Hırsız, katil AKP”, “Katil IŞİD işbirlikçi AKP”  sloganları atıldı.

Anma Ankara Katliamı’nda hayatını kaybedenlerin isimlerinin okunmasıyla son buldu.

 

Önceki İçerikDersim’de polis baskınları protesto edildi
Sonraki İçerikMKP: Milli zulme karşı direnişi yükseltelim