Tuzluçayır’da direniş sürüyor

Fethullah Gülen ve İzzettin Doğan’ın Alevilere yönelik asimilasyon projesi olan ‘cami-cemevi-aşevi’ projesine karşı Ankara Tuzluçayır’da yapılan eylemlere, dün gece de gaz bombalı ve tazyikli suyla polis saldırıları gerçekleştirilirken çatışmalar gece boyunc devam etti 

HABER MERKEZİ (15.09.2013)-Ankara Tuzluçayır’da Fethullah Gülen ile İzzettin Doğan’ın Alevilere yönelik asimilasyon projesi “cami-cemevi-aşevi” projesine karşı sokaklara çıkan halk, polisle çatıştı.

Dün gece saat 21.00 sıralarında kitlesel olarak bir araya gelen Tuzluçayır halkına polis, inşaat alanından tazyikli su, gazlı su ve gaz bombalarıyla saldırıya başladı.

Evlerin camlarına hedef alarak plastik mermi atıldı

‘Cami-cemevi-aşevi’ projesinin asimilasyon projesi olduğunu belirterek sokaklara çıkan halkın protestoları devam ederken, eylemlere her akşam polis saldırıları düzenleniyor.

Dün akşam saatlerinde yaşanan polis saldırısında, polisin evlerin camlarına doğrudan plastik mermi attığı ve camları kırdığı gözlendi. Eylemlerini sürdürme kararlılığında olan kitle barikatlar kurarak polisle çatıştı.

Eylemcilerin  üzerlerine sıkılan gazlı suyun yakıcı etkilerini, önceki günlere göre daha fazla hissettiklerine dair ifadeleri olduğu öğrenildi.

 

 

Önceki İçerikSerdar Kadakal gaz bombasından hayatını kaybetti
Sonraki İçerikGazetecilere işkence