Türk Ordusu Güney Kürdistan’ı bombaladı

Türk Ordusu savaş çığırtkanlığı eşliğinde bir kez daha Güney Kürdistan’daki gerilla alanlarını bombaladı

HABER MERKEZİ(25.07.2015)-Osmanlıdan devraldığı istilacı, yayılmacı ve işgalci geleneğini kesintisiz olarak bugünlere kadar devam ettiren T.C. Aynı gelenek ve zihniyet zemininde haklara ve dışındaki Ülkelere saldırma pervasızlığını bugünde sürdürmektedir. Kendisini sürekli savaş ve savaş çığırtkanlığı üzerinden var etmeye çalışan T.C. gerici saldırganlık ve savaş çığırtkanlığını meşru ve haklı göstermek içinde türlü türlü kirli politikalar ve manipülasyonlar yaratmaktadır.

Gerilla alanları T.C. Uçakları tarafından bombalandı

Güney Kürdistan’a onlarca kez saldırılar düzenleyen ve onlarca kez bombalar yağdıran T.C. Bir kez daha gerilla alanlarını bombaladı. Dün gece saatlerinde başta Behdinan olmak üzere, bir çok gerilla alanı T.C. Uçakları tarafından bombalandı. Behdinan dışında, Zap, Kandil, Metina, Gare, Haftanin, Avaşin ve Xakurke alanlarınada bombalar yağdırıldı. HPG tarafından yapılan açıklamada saldırıların gece yarısından sabah saat 06.00’ya kadar devam ettiği belirtildi.

Gerilla alanlarına yapılan bombardıman sonucunda onlarca sivilin yaralandığı belirtildi. KCK ve HPG’nin saldırılırla ilgili bugün geniş bir açıklama yapması bekleniyor.

 

 

Önceki İçerikGünay Özarslan kavgamız da yaşıyor
Sonraki İçerikGünay Özarslan’ın cenaze törenine saldırı