Günay Özarslan kavgamız da yaşıyor

Dün İstanbul’da yapılan polis baskınlarında Günay Özarslan adlı devrimci infaz edildi

HABER MERKEZİ(25.07.2015)- Faşist devlet devrimcileri katletmeye devam ediyor. Varlığını halklarımıza karşı baskı, zulüm ve sömürü cenderesi üzerinden biçimlendiren faşist T.C devleti halklarımıza ve onun öncü kuvvetlerine savaş açmış durumdadır.Tarihi kan ve zulüm ile tescilli faşist T.C devleti her türlü kirli silah ve yöntemi kullanarak halklarımıza saldırmaktadır.Daha dün Suruç’ta aydınlık geleceğimizin gözbebekleri olan devrimci gençlerimizi barbarca katleden devlet, yeni katliam ve infazlarına devam etmektedir.

Günay Özarslan infaz edildi

Dün İstanbul’da Bağcılarda dahil onlarca emekçi mahalleye binlerce polisin katıldığı baskınlar gerçekleştirilmiş ve yüzlerce kişide gözaltına alınmıştı.Mahallelerde adeta terör estiren polis bir çok mahalleyi ablukaya almış durumdadır.

Dün kü yapılan polis baskınlarından biride bağcılarda gerçekleştirildi. Gerçekleştirilen baskınlarda Günay Özarslan adlı bir devrimci hunharca katledildi. Kaldığı evi kapıları kırarak basan polis Günay Özarslanı infaz etti. Her zaman olduğu gibi yalan ve manipülasyonlarla olayı çarpıtan ve çatışma süsü veren devlet yine aynı senaryoları oynayarak infaza çatışma süsü vermeye çalıştı. TAYAD’lı aileler ve Halkın Hukuk Bürosu avukatları infazın yapıldığı eve giderek ve açıklamalarda bulunarak olayın kesinlikle çatışma değil infaz olduğunu belirttiler. Avukatlar ayrıca polisin delilleri ortadan kaldırdığında söylediler.

Gazi Mahallesi abluka altında

İki günden beridir polis baskınları ve saldırırları altında bulunan gazi mahallesi, dünde Günay Özarslanın cenazesinin mahalleye getirilmesinden dolayı adeta mahalleyi kuşatma altına aldı.Gazi Cemevine getirilen Özarslan için burada bir anma töreni gerçekleştirildi.Törenin ardından yürüyüş yapmak isteyen kitleye polis azgınca saldırmaya başladı.Polisin saldırılarına karşı taş ve Molotoflarla karşılık veren kitle barikatlar kurdu.Kitlenin barikatlar kurması ile birlikte DHKP-C ve diğer devrimci örgütlerde kitleyle birlikte barikatlar kurarak polisle saatlerce çatıştılar.Çatışmalar gece geç saatlere kadar devam etti.Mahalledeki polis kuşatması ise devam etmektedir.

Günay Özarslan bugün Gazide sonsuzluğa uğurlanacak

TAYAD’ aileler yazılı bir açıklama yaparak Özarslanın bugün saat 16.00’da Gazi Cem evinde yapılacak olan törenin ardından gazi mezarlığında toprağa verileceğini duyurdu.Yapılan açıklamada cenaze törenine kitlesel katılım çağrısı yapılarak herkesin şehidine son görevini yerine getirmesi çağrısı yapıldı.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Önceki İçerikErzincan’da onlarca eve baskın
Sonraki İçerikTürk Ordusu Güney Kürdistan’ı bombaladı