SÜTAŞ işçilerine jandarma saldırdı

SÜTAŞ’ın Aksaray fabrikasında çalışan 8 Tek Gıda-İş üyesi işçi daha işten atılırken, Bursa’nın Karacabey fabrikasında jandarma direnişteki SÜTAŞ işçilerine saldırdı

HABER MERKEZİ (17.07.2014)- SÜTAŞ fabrikasında çalışırken Tek-Gıda İş Sendikası’na üye oldukları için işten atılan ve haftalardır fabrika önünde direnen işçilere jandarmanın baskıları artarak devam ediyor.

Fabrika önündeki direnişe saldıran jandarma, asılan pankartı sökerken işçiler pankartı yeniden astı. Jandarma işçilere tehditler savurarak direnişi kırmaya çalışırken, işçilerin kararlı tutumu devam ediyor. İşçiler saldırıyı protesto etmek için kendilerini direğe zincirlerken, jandarma robocop kıyafetleri giymiş ekiplerini fabrikaya getirdi. İşçilere saldıran jandarma zorla zincirleri kırarak pankarta da el koydu.

SÜTAŞ’tan 8 işçi daha işten atıldı

SÜTAŞ’ın Aksaray fabrikasında Tekgıda-İş’e üye olan 8 işçi daha işten atıldı. Sosyal medyada SÜTAŞ’a karşı yazılan mesajları beğenen işçiler, tazminat ödenmeden işten atıldı. 

Tek Gıda-İş Sendikası tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Sütaş işvereni sadece sendikal hak ve özgürlükleri değil, ifade ve düşünce özgürlüğünü de tanımadığını gösteriyor. Açıkça Anayasayı ihlal ediyor.”  

Bu arada Sendikal Güç Birliği Platformu da bir açıklama yaparak SÜTAŞ ürünlerini kullanmama çağrısıyla boykota halktan destek istedi. 

 

Önceki İçerikPolis Erzurum’da Furkan Çavuş’u katletti
Sonraki İçerikGazze ateş altında: 333 ölü