Sur’da 2’si çocuk11 kişi yaralandı

Amed’in Sur ilçesinde 26 gündür devlet ablukası ve saldırılar devam ediyor. Dün gerçekleşen saldırıları 2’si çocuk 11 kişi yaralandı. Tank ve top atışları nedeniyle ise birçok ev kullanılmaz hale geldi. Hamile bir kadının dumandan zehirlenerek bebeğini kaybettiği ise gelen bilgiler arasında yer alıyor

HABER MERKEZİ (27.12.2015) – Amed’in Sur ilçesinde 26 gündür devlet ablukası ve saldırılar devam ediyor. Dün gerçekleşen saldırıları 2’si çocuk 11 kişi yaralandı. Tank ve top atışları nedeniyle ise birçok ev kullanılmaz hale geldi. Hamile bir kadının dumandan zehirlenerek bebeğini kaybettiği ise gelen bilgiler arasında yer alıyor.

Abluka altındaki ilçeye dün akşam askeri sevkiyat yapıldığı öğrenildi. Hasırlı Mahallesi’nde ise sivil halkın yaşadığı evler tank atışıyla vuruldu.

Yaralılar mahallede yurttaşların gönüllü sağlık hizmeti ile tedavi ediliyor. Hasırlı ve Alipaşa mahallelerinde saldırılar gece boyu devam etti. Şiddetli patlamaların yaşandığı Hasırlı’ya tank atışları yapıldığı ve bir çok evde yine yangın çıktığı bildirildi. 

Öte yandan sabah saatlerinde itibaren yeniden şiddetlenen çatışmaların özellikle Dörtayaklı Minare civarında yoğunlaştığı belirtiliyor. Mahallelere bombardıman devam ederken, bombardıman sonucu çok sayıda ev yıkılıp, yakıldı. Birçok evde bombardıman sonucu çıkan yangın devam ederken, evlerde bulunan tüplerde patlamaya başladı. 

Önceki İçerikAlmanya’da binler Kürdistan direnişini sahiplendi!
Sonraki İçerikDTK Olağanüstü Genel Kurulu sonuç deklarasyonu açıklandı