Almanya’da binler Kürdistan direnişini sahiplendi!

Almanya Demokratik Güç Birliği Platformunun çağrısı ile , T.C. Devleti’nin Kuzey Kürdistan’da uyguladığı terörü kınamak ve Kürt ulusunun direnişini sahiplenmek için 26 Aralık Cumartesi günü Düsseldorf şehir merkezinde bir araya gelen binlerce insan yürüyüş ve miting düzenledi

DÜSSELDORF  (26.12.2015) – Saat 11.00 de Düsseldorf tren garının önünde toplanan kitle, NRW Eyalet Parlamentosu’nun önüne kadar yürüyüş düzenledi.

Almanya Demokratik Güç Birliği Platformu bileşenleri ADHK, Naw-DEM, ATİK, AGİF, DİDF ve AABF’nin düzenlediği yürüyüşte sık sık, ‘’ Kürdistan faşizme mezar olacak’’, ‘’Katil devlet hesap verecek’’ “Yaşasın Kürdistan’daki hendek direnişimiz”, “Yaşasın Sur, Cizre, Silopi, Nusaybin ve Dargeçit direnişi” sloganları atıldı. Sloganlar Türkçe, Kürtçe ve Almanca olarak atıldı.

Yürüyüş esnasında ve daha sonrasında Eyalet Parlamentosu’nun önünde düzenlenen mitingde yapılan konuşmalarda, Kürdistan ulusunun kararını verdiğini, öz yönetimler ile kendilerini yöneteceklerine vurgu yapıldı. Bu iradeye ve meşru taleplere karşı tanklarla toplarla savaş açan, altı aylık bebeği dahi gözünü kırpmadan katleden T.C.’nin yenileceği belirtildi.

Kobane’de yenilen gerici-barbar orduların bu kez de Kuzey Kürdistan sokaklarında ve dağlarında yenileceği, hiçbir gücün halkın iradesi karşısında tutunamayacağı vurgusu yapılan konuşmalarda ; ‘’Nerede olursak olalım, Kürt ulusunun meşru direnişini ve ezenlere karşı tüm ezilenlerin haklı kavgalarını sahiplenelim’’ çağrısı yapıldı.

Önceki İçerikŞakirpaşa halkının eylemine polis saldırdı
Sonraki İçerikSur’da 2’si çocuk11 kişi yaralandı