Sultan Irmak da yaşamını yitirdi

Cizre’de devletin bilgisi dahilinde ambulansa ulaşmak isteyen fakat binadan çıktıkları sırada saldırıya uğrayan yaralılardan Sultan Irmak yaşamını yitirdi

HABER MERKEZİ (30.01.2016) – Cizre’de devletin bilgisi dahilinde ambulansa ulaşmak isteyen fakat binadan çıktıkları sırada saldırıya uğrayan yaralılardan Sultan Irmak yaşamını yitirdi.

Şırnak’ın Cizre ilçesinde ki Cudi Mahallesi’nde sığındıkları bodrumda 8 gündür hastaneye kaldırılmayı bekleyen 16 yaralı ve ambulans gelmediği için yaşamını yitiren 6 kişinin cenazesi hala bekletiliyor. 16 yaralı ve yanlarındaki 6 kişiye ait cenaze bulundukları yerden çıkartılarak eve 700 metre uzaklıktaki Emir Tacdin Sokak’ta bekleyen belediye ambulanslarına taşınacağı sırada bina ve bulunduğu sokağa dönük saldırılarına devam etti.

HDP milletvekillerinin, İçişleri Bakanlığı’nda yetkililer ile görüştükleri sırada telefonla bağlantı kurulan yaralılara “binadan çıkın” denilmesine rağmen, saldırılar durmamış ve yaralılarla irtibat kesilmişti. Bakanlık yetkilisinin yanı başında yapılan bu görüşme sonrası yeniden kurulan irtibatta bu kez yaralılardan durumu ağır olan Sultan Irmak’ın yaşamını yitirdiği öğrenildi.

Yapılan saldırılarda yaralılardan bulunduğu bodrum katının bir duvarının yıkıldığı da bu bağlantıda aktarıldı.

Ancak Sultan Irmak’ın yaşanan saldırıda mı yoksa durumunun ağırlaşması sonucu mu yaşamını yitirdiği telefon bağlantısında teyit edilemedi.

Sultan Irmak’ın da yaşamını yitirmesi ile 8 gündür sığındıkları bodrum katında mahsur kalan yaralılardan hayatını kaybedenlerin sayısı 7’ye yükselmiş oldu.

Yaralılar çöken duvar nedeniyle bodrumdan çıkamıyor

Ağır yaralılardan Sultan Irmak’ın da yaşamını yitirdiği bodrumda İçişleri Bakanlığı yetkililerinin bilgilisi dahilinde 16 yaralı ve yanlarındaki 7 kişiye ait cenaze, bulundukları bodrumdan çıkartılarak eve 700 metre uzaklıktaki Emir Tacdin Sokak’ta bekleyen belediye ambulanslarına taşınacağı sırada, bina ve bulunduğu sokağa saldırı oldu. Saldırıda bodrumun duvarının da yıkıldığı yaralılar tarafından İçişleri Bakanlığı’nda görüşmelerini sürdüren HDP’li milletvekillerine iletildi.

Kaymakam talimat verdi polis engelledi

Yaralılar enkaz altında kaldıklarını artık binadan çıkacak yolun da duvarın çökmesi ile birlikte ortadan kalktığını aktardı. Emniyet yetkililerinin ise saldırıyı ve duvarın yıkıldığını inkar etmesi üzerine Cizre Kaymakamı durumun ne olduğuna bakması için Cizre Belediyesi’nden 2 itfaiye personelinin olay yerine giderek kontrol etmesini istedi. Ancak itfaiye personeli de polisler tarafından engellenerek, eve yaklaştırılmadı.

DİHA

 

Önceki İçerikADHK; Faşist kuşatmaya karşı her yerde serhıldan vaktidir!
Sonraki İçerikBodrumdaki vahşete karşı yaşamın kutsallığı