Soma’da gergin bekleyiş devam ediyor

En son 4 işçinin daha göçük altından çıkarıldığı maden ocağında gergin bekleyiş devam ediyor

SOMA (17.05.2014)- Katliamın olduğu günden beri çalışmaların sürdüğü bölüm yoğun gaz ve yanmanın devam etmesinden kaynaklı kapatıldı. Oksijen girişinin engellemesi amacıyla beton duvarın örüldüğü ve ıslak kumun döküldüğü girişteki çalışmalar dün itibariyle sonlandırıldı. İkinci girişteki çalışmalar devam ediyor. Mühendislerin ve kurtarma ekibinin dün sabah başlatmış oldukları çalışmalardan sonra dün gece 4 işçinin daha cansız bedenine ulaşıldı.

Maden Ocağına Girişler Yasaklandı

Dün Cumhurbaşkanı ve Bakan Taner Yıldız’a yapılan protestolardan sonra, maden ocağına girişler bir süre yasaklanmış ilerleyen saatlerde de alan boşaltılmıştı. Şuan maden ocağına birinci dereceden yakınlar ve basın dışında kimsenin girişine izin verilmiyor.

Bugün maden ocağını ziyaret etmek amacıyla gelen Çarşı da grubuna izin verilmedi ve alandan uzaklaştırıldı.

Yaşanan Katliamın Üstü Örtülmeye Çalışılıyor

Yaşanan katliam sonrasında içeride olan işçi sayısını, kaç işçinin yaralı olarak kurtulduğunu açıklamaktan kaçınan katliam sorumluları şuan göçük altında maksimum 18 işçi olduğunu söyleyerek yaşanan katliamın boyutunu gizliyor. Soma soğuk hava deposunun kapasitesinin 300 olmasına rağmen 375 cesedin orada tutulduğu bir gerçek.

Önceki İçerikSarıgazi ve Okmeydanı’nda Kaypakkaya anmasına çağrı
Sonraki İçerikSoma’da 31 gözaltı (yenilendi)