Şırnak’ta 2 sivil keskin nişancılar tarafından katledildi

Keskin nişancılar halkı katletmeye devam ediyor. Şırnak’ın Yeşilyurt Mahallesi’nde keskin nişancıların hedefi olan 3 kişiden Abdulhamit İnal ile soyadı öğrenilemeyen Erdal isimli kişi kaldırıldıkları Şırnak Devlet Hastanesi’nde yaşamlarını yitirdi

HABER MERKEZİ (01.10.2015) – Devlet katletmeye devam ediyor. Keskin nişancıların sivillere yönelik saldırısı ve katliamlar durmaksızın artıyor. Bu kez de Şırnak’ın Yeşilyurt Mahallesi’nde keskin nişancıların hedefi olan 3 kişiden Abdulhamit İnal ile soyadı öğrenilemeyen Erdal isimli kişi kaldırıldıkları Şırnak Devlet Hastanesi’nde yaşamlarını yitirdi. Hastanenin polis ablukası altına alınmış olması nedeniyle sağlıklı bilgi edinilemiyor.

Keskin nişancılarca vurulan sivillerin yanı sıra polislerin attığı belirtilen bir bomba sonucu çevredeki evlerde büyük hasar meydana geldi.

Mahalledeki ablukayı kırmak için mahalleye doğru yürüyüşe geçen aralarında Şırnak Belediye Eşbaşkanı Serhat Kadırhan, DBP’li ve HDP’li yöneticilerin de bulunduğu yüzlerce kişi de yine Gazipaşa Mahallesi’nde polisin saldırısına maruz kaldı.

Mahalledeki abluka ve saldırılar ile kentte yarattığı gerginlik giderek büyüyor.

 

Önceki İçerikGenel kodlarıyla “Barış’’ sürecinden savaş saldırganlığa atlama yeteneği
Sonraki İçerikSilvan’da 2 kişi hayatını kaybetti