Sınırda halka saldırılar devam ediyor

IŞİD’in saldırılarına karşı YPG’nin Kobane’deki direnişi sürerken sınır köylerindeki nöbet eylemi de devam ediyor. T.C. kolluk güçleri bugün yine sınır nöbetine saldırarak provokasyon yarattı

URFA (07.10.2014)- Kobane’nin IŞİD saldırılarına karşı direnişi her cephede devam ediyor. Suruç’un  Dewşan, Etmanek ve Alizer sınır köylerindeyse aralarında DHF’lilerin de bulunduğu kitle nöbet eylemine devam ediyor.

T.C. kolluk kuvvetleri bugün önce Etmanek köyünde IŞİD’lilerin sınırdan geçmesine izin verilmesini protesto etmek isteyen kitleye yoğun gaz bombası kullanarak  saldırdı.

Ardından bugün öğleden sonra Dewşan Köyü’nde kolluk kuvvetleri halka saldırıldı. Polis ve askerin provokasyonuna kitlenin tepki vermesi sonucu gaz bombalı saldırı gerçekleştirildi. Çok sayıda kişi gazdan etkilendi. Kitle  “Biji YPG/YPJ” sloganlarıyla karşılık vererek nöbet eylemini sürdürüyor.

Öte yandan yerel kaynaklardan edindiğimiz bilgiye göre sınırdaki Alizer köyüne bugün öğlenden sonra IŞİD saldırılarında şehit düşen 9 YPG’linin cenazesi getirildi.

Önceki İçerikDHF’den Kobane için eylemleri büyütme çağrısı
Sonraki İçerikPolis Okmeydanı’nda kitleye silahlarla saldırıyor (Yenilendi)