Silvan işgal altında! Ayağa kalk direnişi yükselt, ses ver!

“Devletin katliamlarını, pervasız saldırganlığını protesto etmek, Silvan başta olmak üzere Kürdistan’daki tarihi direnişi yaymak ve daha da büyütmek için harekete geçilmelidir. Bugün ses çıkmayacaksa, bugün milli zulme ve zorbalığa karşı tavır alınılmayacaksa ne zaman alınacak?”

HABER MERKEZİ (12.11.2015)- Demokratik Haklar Federasyonu, devletin Silvan’da halka dönük uyguladığı saldırılara ve işgalci politikalarına karşı yazılı bir açıklama yayınlayarak halka dönük katliamcı politikaları teşhir etti. Yayınlanan açıklamayı öneminden dolayı okurlarımızla paylaşıyoruz.

“Silvan günlerdir tam anlamıyla işgal edilmiş durumdadır. Faşist devlet günlerdir tankıyla, topuyla, gaz bombalarıyla, katliam mangalarıyla ve her türlü kirli araçları ile ezilen Kürt ulusu üzerinde tam bir milli zulüm ve zorbalık uygulamaktadır.  Gerçekleştirilen vahşi saldırılarda şimdiye kadar 7 kişi katledildi. Silvan’da sokaklar, mahalleler, duvarlar kan ve barut kokusu ile kaplanmış durumdadır. Silvan’dan ve Kürdistan’dan yükselen direnişe ve sese sessiz kalmak yaşananları objektif olarak onaylamak demektir.

Devletin katliamlarını, pervasız saldırganlığını protesto etmek, Silvan başta olmak üzere Kürdistan’daki tarihi direnişi yaymak ve daha da büyütmek için harekete geçilmelidir. Bugün ses çıkmayacaksa, bugün milli zulme ve zorbalığa karşı tavır alınılmayacaksa ne zaman alınacak?

Devrimci ve demokrat olmanın tarihsel sorumluluğu ve zorunluluğu ile en aktif biçimde ezilen Kürt ulusunun yanında olmalıyız. Tarihsel devrimci sorumluluğumuzun ve görevlerimizin bilinciyle milli zulme ve zorbalığa karşı ayağa kalkalım. Demokratik Haklar Federasyonu örgütlü olduğu tüm alanlarda bu devrimci sorumluluk bilinci ile hareket ederek diğer demokratik ve ilerici toplumsal güçlerle birlikte; milli zulme ve zorbalığa karşı ayağa kalkalım!

Silvan’da devlet terörüne son!

Kahrolun milli zulüm ve zorbalık

Yaşasın Kürt ulusunun onurlu direnişi”

 

 

Önceki İçerikMKP: Milli zulme karşı direnişi yükseltelim
Sonraki İçerikDHF’den 1 Kasım seçimlerine ilişkin değerlendirme