SGK Okmeydanı’nda katledilen Uğur Kurt’tan belge istedi

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) İl Müdürlüğü, Okmeydanı’nda polis tarafından başından vurularak Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde hayatını kaybeden Uğur Kurt’a hitaben, “tedavi masrafının rücu edilmesi için olayda kusurlu üçüncü kişi olup olmadığını, kendisinin bir şikâyetinin bulunup bulunmadığını, varsa ilgili belgeleri getirmesini” belirten bir yazı gönderdi

HABER MERKEZİ (07.02.2015)- Uğur Kurt’un yedi gün içerisinde Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK)’na giderek, evrakları bizzat teslim etmesi ya da göndermesi istendi.

SGK adına 28 Ocak’ta Uğur Kurt adına gönderilen yazıda, “Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde 22 Mayıs 2014’de tedavi gördüğünüz, söz konusu tedavilere ilişkin sağlık hizmet bedellerinin ilgili merkez tarafından kurumumuza adli vaka grubunda fatura edildiği tespit edilmiştir” denildi.

Kurt Ailesinin avukatları Turgut Kazan, Aslı Kazan ve Serdar Laçin bu yazı üzerine SGK’ya başvurup, Kurt’un hayatını kaybettiği belirtildi. Başvuruda Kurt’un katledilmesiyle ilgili polis S.K. hakkında dava açıldığı da vurgulanarak iddianamenin bir örneği SGK’ya verildi.

 

Önceki İçerik‘1 Mayıs meşrudur yargılanamaz’
Sonraki İçerikMKP’den Çekmeköy eylemine ilişkin açıklama