Pülümür DHD umudu büyütmeye devam ediyor

“Söz Yetki Karar Pülümür Halkına” şiarıyla yola çıkan Pülümür DHD’nin düzenlediği mitingde Grup Munzur, Şenol Akdağ, Vedat Baran, Nurettin Güleç ve Yılmaz Çelik şarkılarıyla halkı coşturdu

DERSİM (21.03.2014)- Dün saat:17.00’de Pülümür Kültür Merkezi’nde “Söz Yetki Karar Dersim Halkına” şiarıyla devrimci halkçı yerel yönetimler için Pülümür Demokratik Halk Dayanışması TKP il genel meclis adayı Erdal Duman için bir miting gerçekleştirdi.

 Mitingde konuşan Erdal Duman “Biz Demokratik Haklar Federasyonu olarak yerel seçim sürecini farklı algıladığımızı, yerel seçimlerde farklı düşünceleriminiz farklı yorumlarımız olduğunu bizim kitlelerin gücüne inandığımızı buradan belirtelim. Dostlar birlikte çok yol yürüdük, birçok köye gittik; kurumuş ağaçlar, yanmış köyler, yolları olmayan köyler gördük. Bunun için DDHD programı ekseninde bir araya gelmemiz gerekiyor. Bölgemiz, ormanlarımız talan ediliyor, barajlarla, siyanürlü altın aramayla yok edilmeye çalışıyor. Bu yüzden daha güzel bir Dersim inşaa etmek için DDHD etrafında kenetlenmemiz gerekiyor. (…)Gezi direnişinde şehit düşen yoldaşlarımızı buradan anıyor ve diyoruz ki Berkin Elvan ölümsüzdür. Biz kazanacağız, halk kazanacak, halkın örgütlü gücü kazanacak”  dedi.

Hedefimiz sömürülenlere karşı pervasıca saldıran devlettir

DHF temsilcisi de bir konuşma yaparak şunları söyledi “Değerli dostlar, yoldaşlar, Mahir Çayanların, Denizlerin, Mazlum Doğanların ve işkencede katledilen İbrahim Kaypakkayaların yoldaşları; Faşizm ezenler üzerinde hâkimiyet kurmaya çalışıyor. Ezilenlerin şanlı meşru mücadelesi faşizme karşı kurulan barikatlarda kendisini gösteriyor. Bunun en son örneklerinden  biri de Berkin Elvan’dır. AKP üzerinden şekillendirilmeye çalışılan iktidar anlayışı bu devletin gerçek yüzüdür. Bu anlamıyla CHP, MHP ve AKP’ nin ezilenlere bakış açısı ezilenleri yorumlayış tarzıdır. Bu sebeple bizim hedef alacağımız bir klik olamaz. Bizim hedef aldığımız kesim esas anlamda ezilenlere sömürülenlere karşı her gün pervasızca,  hunharca saldıran devlet olmak zorundadır.”

“Grup Munzur bir okuldur”

Ardından Grup Munzur sahne aldı.  Grup Munzur etkinliğe katılan eski solisti Ercan Duman’ı da sahneye davet etti. Duman birlikte sahne aldıktan sonra kısa bir açıklama yaparak şunları söyledi : “ Grup Munzur bir okuldur, bir yaşam tarzıdır. Ben de bir dönem Grup Munzur okulunda bulundum, bayrağı taşıya bildim kadar ileriye taşıdım. Şimdi yeni arkadaşlarımız taşıyor ne mutlu bu bayrağı taşıyanlara. Arkadaşlarıma başarılar diliyorum.”  Mitingde Grup Munzur dışında Vedat Baran, Şenol Akdağ, Nurettin Güleç ve Yılmaz Çelik de sahne alarak kitleyi şarkılarıyla coşturdu. Miting “Berkin Elvan ölümsüzdür”, “Önderimiz İbrahim Kaypakkaya”, “Devrimci tutsaklar onurumuzdur”, ” Devrim şehitleri ölümsüzdür” sloganları atılarak sonlandırıldı.

Önceki İçerikYalanlarla gelen “Twitter yasağı”
Sonraki İçerikSuriye ve Türk devletinin rolü