Polis iki devrimciyi katletti

DHKP-C’nin dün Çağlayan Adliyesi’nde Berkin Elvan davasına bakan savcı Mehmet Selim Kiraz’ı rehin alma eyleminde savıcının odasına Özel Harekat polisleriyle baskın düzenleyen polis Şafak Yayla ve Bahtiyar Doğruyol isimli devrimcileri katletti. Eylemde savcı Kiraz da yaşamını yitirdi

HABER MEKREZİ (01.04.2015)- Dün Çağlayan Adliyesi’nde Berkin Elvan davasına bakan savcı Mehmet Selim Kiraz’ı rehin alarakBerkin’i katleden polislerin isimlerinin açıklanmasını talep eden DHKP-C savaşçıları Şafak Yayla ve Bahtiyar Doğruyol akşam 20:35 sıralarında Özel Harekat Polisinin yaptığı baskında katledildi. Polis katliam sonrasında adliye içerisinde gerçekleştirdiği saldırıda 4 avukatı da gözaltına aldı.

Savaşçılardan 1991 doğumlu, Giresunlu Şafak Yayla’nın İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi öğrencisi olduğu kaydedilirken Bahtiyar Doğruyol  diğer savaşçının da 1987 Ardahan doğumlu olduğu kaydedildi. Öte yandan Yayla ve Doğruyol’un  Tekirdağ F. Tipi Hapishanesi’nden de arkadaş olduğu ortaya çıktı. Savaşçıların son sözü  ‘umutadalet1234’ Twitter hesabından paylaştıkları “Halkımız sizi çok seviyoruz” sözleri oldu.

2 devrimcinin cenazesi otopsi için Adli Tıp Kurumu’na kaldırılırken devrimcilerin cenazesini sahiplenmek için Adli Tıp kurumu önüne gelen Dev-Genç’lilere saldıran polis iki kişiyi gözaltına aldı.

Öte yandan eylemde hayatını kaybeden savcı Kiraz’ınsa 3’ü başına olmak üzere vücuduna 5 kurşun alarak öldüğü belirtildi.

 

 

 

 

 

 

Önceki İçerikNurtepe’de iki DHF’li gözaltına alındı
Sonraki İçerikİstanbul Üniversitesi’nde gözaltılar sürüyor